13:21

Srbija "preživela" nepotrebnu dramu na startu OI

Vaterpolisti Srbije upisali su pobedu na startu Olimpijskih igara u Parizu.

Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

U prvom meču u gurpi B "delfini" su savladali Japan rezultatom 16:15 i tako krenuli u odbranu dva uzastopna olimpijska zlata.

Ne preterano sigurno, mora se priznati...

Dušan Mandić je predvodio Srbiju sa sedam golova, a po dva su dali Nikola Dedović, Viktor Rašović i Nikola Jakšić. Strahinja Rašović, Nemanja Vico i Radomir Drašović dali su po jedan gol.

Jusuke Inaba je sa šest golova bio najefikasniji u Japanu, a Keigo Okava je tri puta bio strelac.

Azijska selekcija odigrala je možda i jedan od najboljih mečeva u svojoj istoriji, te će na 15 postignutih golova protiv aktuelnog šampiona gledati kao na svojevrsnu pobedu do koje su mogli da stignu praktično do poslednje sekunde.

Srbija je u meč ušla onako kako je planirala da završi. Tačnije, Dušan Mandić koji je sa dva gola doneo početnu prednost "delfinima".

Unapred otpisani Japancima se već u tom trenutku smešio ubedljiv poraz. Barem su to mislili svi sem njih predvođenih Jusukeom Inabom.

Ne samo da su uspeli da drže egal, nego početkom druge deonice i da povedu i da u prednosti ostanu i kada se otišlo na pauzu na poluvremenu.

Bio je to poziv za buđenje Srbije. Selektor Uroš Stevanović je u finišu prve dve četvrtine pobesneo zbog čega je dobio i žuti karton, te je sigurno imao šta da kaže našim igračima.

Problem je bio jasan. Sjajna realizacija Japanca sa igračem više i očajna srpskih vaterpolista.

"Delfini" su se probudili na startu treće deonice i po prvi put imali tri gola prednosti. Činilo se da Japanci polako posustaju u tom delu igre, kao što to obično biva na njihovim mečevima.

Kao odgovor nba one koji su sumnjali u njih stigla je serija od tri gola čime su od 12:9 za Srbiju stigli do 12:12 i neizvesne završnice.

U tim trenucima se ponovo razigrao Dušan Mandić koji je postigao sve golove naše reprezentacije. Njih četiri u nizu u poslednjoj deonici, od čega i onaj 16. tj. odlučujući.

Prethodno je u grupi B Španija savladala Australiju rezultatom 9:5.