Tenis 2

22.10.2024.

17:05

Skandal kakav se retko viđa VIDEO

Neverovatna greška potkrala se sudiji na teniskom meču u Bazelu na turniru iz serije 500.

Profimedia

Na dvoranskom šampionatu Švajcarske u meču prvog kola žreb je spojio Tomasa Ečeverija i Bena Šeltona, a u sudijskog stolici se našao Francuz Arno Gabas.

Veliki je problem Gabas napravio Argentincu, te ga koštao prvog seta. Tokom petog gema na servis Ečeverija, Šelton je poslao lopticu duboko u aut, ali mu je pripisan poen. Razlog? Gabas je mislio da je ona prethodno udarila njegovog protivnika u nogu.

Pravila su jasna, ukoliko do toga dođe poen bi trebalo da pripadne drugom igraču, bez obzira na to da li je ona išla ili nije u aut. Ali, to se nije dogodilo. U ovom slučaju loptica je prvo udarila u podlogu, pa tek onda Tomasa u nogu.

Tako smo umesto 30:30, dobili dve brejk lopte za Šeltona (15:40) koje je ovaj iskoristio i tako osvojio prvi set. Jedini brejk je napravio upravo tad.

Šelton je slavio i u drugom identičnim rezultatom (6:4) i prošao u osminu finala gde ga čeka bolji iz duela Manarino – Vavrinka.