Odbojka 151

30.7.2024.

18:21

Srbija ponovo nemoćna u duelu protiv Slovenije

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Slovenije u drugom kolu Olimpijskog turnira sa 3:0 u setovima.

FIVB

Bio je ovo peti poraz zaredom srpskih odbojkaša od reprezentacije Slovenije, koji su trenutno nepremostiva prepreka.

Ipak i dalje nije sve izgubljeno, Srbija ima pred sobom duel protiv reprezentacije Kanade.

Srpski odbojkaši su imali blagih problema na prijemu servisa, ali to nije pravilo problem u rezultatu, gde se Srbija dobro držala u uvodnim trenucima prvog seta.

Međutim kako je vreme odmicalo, tako je Srbija imala mnogo problema na servisu, Slovenije je prva stekla osetnu prednost, ali Srbije je preko Krsmanovića i Ivovića uspela da se vrati u meč. Međutim to nije dugo trajalo, Slovenije je bila bolja na servisu, bolje su koristili prvi napad, i ono što je bilo glavno, to je da nismo imali rešenja za korektora Slovenije Tončeka šterna koji je u ovom setu osvojio čak devet poena. Na kraju je prvi okončan rezultatom 25:20.

FIVB

Srpski odbojkaši su imali malih problema na startu seta, kao da se ona igra sa kraja prvog prelila i u drugi. Slovanija je imala prednost od 3:1, ali je onda krenula serija dobre igre Srbije. Sve je to pokrenuo Marko Podraščanin dobrim servisom, potom su se na to nadovezali Ivović i Luburić, dobro je funkcionisala i odbrana Srbije, tako da su naši odbojkaši došli do četiri poena prednosti 10:6.

Uspeli su Slovenci da se vrate u meč, ali je Srbije ponovo stkla prednost od 15:12 i onda se desio strmoglavi pad u igri. Nikako sa servisa nije mogao da se pomeri Pajenk, koji je napravio tri asa, Slovenija je napravila dugu seriju poena, i za čas došla do prednost od 22:16. Srbije nije mogla da se vrati u meč i tako je olako prokockana šansa da se osvoji drugi set, koji su na kraju dobili Slovenci sa 25:19.

U trećem setu Srbije je opet bolje krenula i imali su srpski odbojkaši prednost od 3:1. Ali Slovenci su opet bili kvalitetniji i bolji na terenu, te su to vođstvo lako anulirali i prešli u vođstvo, koje su održali do kraja meča, i na kraju dođu do druge pobede na ovom Olimpijskom turniru.

Srbiji sada ostaje duel protiv Kanade da tu pokuša da dođe do svoje prve pobede.

III set, 25:19 – poraz Srbije

Drugi poraz odbojkaša Srbije na OI, sada je bolja bila reprezentacija Slovenije koja je bila bolja u tri seta.

18:17

III set, 21:17 – Čebulj greši

Dobro deluje napad Slovenije, srpski odbojkaši su imali mnogo problema da ih zaustave.

18:14

III set, 18:15 – povećavaju prednost Slovenci

Imaju Slovenci tri razlike, a Miran Kujundžić je prekinuo tu seriju poena, a srpski odbojkaši uprkos velikoj borbi ipak nisu mogli da spasu sledeći poen, pa Slovenija je ponovo na tri poena prednosti.

18:07

III set, 15:13 – vode Slovenci

Nova greška odbojkaša Srbije, Slovenija ima blagu prednostu u trećem setu.

Greši Miran Kujundžić na servisu, Slovenija ima dva poena prednosti.

18:05

III set, 9:9 – izjednačenje

Novi poen za Šterna, sada je prošao i pored dvojnog bloka. Isti igrač je došao do poena i u narednom napadu koji je doneo prednost Srbiji.

Međutim onda je Ivović u duelu jedan na jedan zaustavio napad Slovenije.

18:04

FIVB

18:01

III set, 5:5 – novi as Slovenaca

Klemen Čebulj je sada došao do svog prvog asa i tako eliminisao prednost Srbije.

A Slovenija je posle greške Petra Krsmanovića došla do prvog vođstva u trećem setu.

Dobar napad Srbije i poenom Mirana Kujundžića, Srbija je došla do izjednačenja. 7:7