19:01

Hrabar otpor Srbije, ali Francuzi slavili u pet setova!

Odbojkaška reprezentacija Srbije porazom je započela olimpijski turnir.

Profimedia

U susretu A grupe Srbija je poražena od domaćina Francuske sa 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:6)

Odlično je igrao tim Srbije, izborio se za peti set, ali jednostavno, olimpijski šampioni i pobednici Lige nacija imali su rešenja za sve, pa su posle izgubljenog početnog eta digli igru, napravili preokret i slavili.

Odlično su izabranici selektora Kolakovića započeli susret.

Od prvog do poslednjeg poena ušli u u žestoku bitku sa domaćinom.

Srbija - Francuska 2:3 (25:23, 21:15, 21.25, 25:21, 6:15)

SRBIJA: Kovačević 7, Kapur, Krsmanović 6, Ivović 10, Jovović 4, Kujundžić 10, Perić, Atanasijević 10, Luburić 12, Podraščanin 13, Todorović, Nedeljković 2.

FRANCUSKA: Činenijeze 5, Grebenikov, Patri 22, Toniuti, Tili , Engape 14, Brizar 4, Le Gof 7, Kleveno 23, Luati 1, Fore 2, Jofrei.

Na početku smo imali rezultatsku klackalicu, ali je odličnim smečovima i dobrom igrom iz kontre, naš tim uspevao da stvori razliku.

Vodila je Srbija sa 5:3, da bi Francuzi mini serijom stigli do 6:8.

Sredinom seta, naš tim je imao četiri poena prednosti, da bi do maksimalnih pet stigli ubrzo, kada su stigli do 19:14.

U nekoliko navrata su Francuzi prišli na poen, ali je u sjajnom finišu, naš tim uspeo da izdrži i smečom Atanasijevića stigne o 25:23 i vođstva u meču.

Francuzi su morali nešto da menjaju, zaigrali su bolje početkom drugog seta i ubrzo stekli i šest poena prednosti, 11:5.

Uspeli su domaćini preko raspoloženog Engapea i Le Gofa da stignu i do sedam poena razlike, 17:10.

I nije bilo problema do kraja seta, Francuska ga je dobila sa 25:17 i tako izjednačila.

Srbija je treći set počela znatno čvršće, držala se u dosta dgo egalu sa domaćinom.

Igralo se dugo poen za poen, sve dok Francuzi nisu uspeli da povedu sa 11:9.

Dva promašaja Ivovića, doneli su im ponovo dva poena prednosti i 13:11.

Stvorili su domaćini potom i pet poena razlike, poveli sa 20:15, i bilo je jasno da će biti potrebno nešto više da se ta razlika istopi.

Međutim, Francuzi su bili sigurni iz svih pozicija i na kraju dobili treći set sa 25:17.

Ta energija sa tribina, bola je dodatni igrač domaćinu - uspeli su početkom četvrtog seta da povedu sa 6:3.

Međutim, Ivović je smečom doneo izjednačenje i 7:7, da bi potom Srbija uspela da mini serijom stigne i do prednosti od 12:11.

Vodila se velika borba za svaki poen, Srbija je bila u egalu, 18:18, da bi potom povela i sa 20:19.

U sjajnom finišu, naš tim je uspeo da se odlepi, pre svega zahvaljujući poenima Krsmanovića pa je Srbija slavila sa 25:21 izborila set odluke.

Stekli su domaćini ubedljivih 7:1 na startu petog seta, i praktično, nije bilo povratka.

Uspeli su da sačuvaju prednost i na kraju su dobili set sa 15:6.

Srbija će u 2. kolu, u utorak, 30. jula od 17.00 časova igrati protiv Slovenije, a u poslednjem, 3. kolu, protiv Kanade u sredu, 3. avgusta od 21.00 čas.

Meč sa "trikolorima" mogli ste da pratite putem našeg LIVE BLOG-a.