UŽIVO POLUVREME Partizan vodi uprkos problemima – Klajburn drži Virtus u igri

Košarkaši Partizana dočekuju Virtus iz Bolonje u okviru petog kola Evrolige.

Dragana Stjepanović / KK Partizan Mozzart Bet

Proveri svoje znanje – Euroleague Selektor

Utakmica je na programu od 20 časova i 30 minuta u "Beogradskoj areni".

Crno-beli pred ovaj duel imaju dve pobede i dva poraza. Partizan je startovao sa dve izgubljene utakmice protiv Baskonije i Reala, da bi potom na svom parketu Bajern, a potom i Makabi u hali "Pionir".

Sa druge strane, ekipa iz Bolonje je sa skorom 0-4. Redom su ih savladali Efes, Asvel, Žalgiris i Monako.

21:17

20' Poluvreme, Partizan vodi 37:32

Lundberg je uspeo da pogodi trojku u poslednjem minutu prvog poluvremena, a onda i da se odbrani.

Imali su crno-beli pet sekundi da dođu do većeg vođstva, ali nisu uspeli da pogode trojku.

Na kraju +5 za crno-bele – 37:32.

21:13

19' Trojka Klajburna

Dobar protok lopte košarkaša Virtusa, njegova druga trojka na meču.

Još jedan loš napad Partizana, pokušao je Dejvis na isteku napada, ali nije uspeo da pogodi.

Virtus prilazi na -2 – 34:32.

21:11

18' Lundberg prekida lošu seriju

Po dva loše iskorišćena napada na obe strane. Ni Virtus ni Partizan ne igraju dobro ofanzivno.

Ipak, seriju promašaja je prekinuo Partizan, Lundberg je uhvatio loptu posle ofanzivnog skoka i položio za +5.

Partizan vodi 34:29.

21:09

17' Partizan na +3

Novi poeni za Klajburna,  a onda je Bonga fauliran.

Siguran je bio nemački reprezentativac sa linije penala.

Partizan na +3 – 32:29.

21:07

16' Tajrik pa trojka Sterlinga Brauna!

Pokrenuo se napad Partizana. Prvo je Tajrik Džons imao zakucavanje posle dobrog napada crno-belih.

Onda je i Sterling Braun pogodio za tri poena, druga trojka za crno-bele večeras.

Na drugoj strani su Morgan i Šengelija poentirali za Virtus.

30:27.

21:05

15' Partizan u krizi

Klajburn je uspeo da pogodi iz okreta. Sa druge strane napad Partizana ne funkcioniše.

Trenutno dosta statični napadi, bez dobrog protoka Lopte.

Virtus se vratio u egal – 25:23.

20:59

14' Serija promašaja

Obe ekipe loše u napadu, Partizan je imao dva zicera, ali nije uspeo da dođe do poena.

Na drugoj strani Taker je imao zakucavanje, a onda dva katastrofalna šuta Belinelija.

Partizan vodi 25:21.

20:57

12' Partizan na +6

Nova mini-serija Virtusa, Rejdžon Taker je došao do četiri poena, postigao je dva uzastopna koša, a to je prekinuo Karilik Džons novim poenima.

25:19.

20:55

11' Trojka Pokuševskog, a potom dobra odbrana

Odlično je Partizan ušao u drugu četvrtinu. Pokuševski je pogodio za tri poena, a onda je zaustavio Polonaru na polaganju.