Fudbal 3

24.10.2024.

22:54

Tadić žali, Murinjo isključen – Junajtedu bod u Istanbulu

Fudbaleri Fenerbahčea i Mančester junajteda remizirali su (1:1) u Istanbulu, u meču trećeg kola Lige Evrope.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Ekipa Žozea Murinja je osvojila peti bod u takmičenju, dok je velikan iz Engleske upisao i treći nerešenih ishod u nizu.

Junajted je vodio od 15. minuta i pogotka Kristijana Eriksena, ali je Jusef En Nesiri, pogotkom u 49, doneo izjednačenje Feneru.

Srpski internacionalac Dušan Tadić je kao kapiten domaćih na terenu proveo 80 minuta, uz jednu veliku propuštenu šansu u prvom delu susreta.

Fener je napao Junajted na startu baš kao što su njegovi navijači udarili po gostima uoči susreta u Istanbulu.

"Crveni đavoli" nisu bukvalno mogli centar da pređu u uvodnoj fazi meča, međutim, pravo niotkuda Junajted u 15. minutu uspeva da stigne do vođstva.

Zirkze je vratio loptu na "povratnu" Eriksenu, koji je preciznim i odmerenim udarcem savladao Livakovića za muk na stadionu.

Vrlo lako je Rašford mogao da duplira prednost svoje ekipe, promešao je rivale na desnoj strani, a onda levom nogom zamalo promašio gol.

Samo minut kasnije ogromnu šansu na drugoj strani imao je Tadić, već je video loptu u golu, ali se iznenada po njega pojavio Ugarte i izblokirao čist pogodak.

Fener je do pauze želeo da izjednači, ali nije uspeo, pošto je Onana spustio rampu, fenomenalno, refleksno dva puta odbranio pokušaje En Nesirija.

En Nesirija je sreća pogledala u 49. minutu, kada je posle centaršuta Sen Maksimana glavom savladao Onanu.

Domaći su ubrzo tražili penal posle duela Ugartea i Samjuela, Murinjo je skočio, protestovao kod sudije Turpana, koji mu je ubrzo pokazao crveni karton.

Gosti su nakon toga preuzeli inicijativu, pretili su redom Eriksen, Rašford, Ugarte, da bi Livakovića na muke najviše stavio Mazraui, potom i De Liht.

Nije bilo baš mnogo uzbuđenja u samom finišu, samim tim ni promene rezultata – 1:1.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

22:49

90'+ Nadoknada

Igraće se još najmanje pet minuta.

22:46

88' Antoni se povredio

Brazilac je ušao u igru pre 13 minuta, ali se onda (samo)povredio.

Dijalo ga je zamenio.

Antoni je završio na nosilima.

22:42

84' Livaković siguran

Sa 16 metara je probao Garnaćo.

Nije to bio dovoljno precizan šut.

Pre toga je Eriksen uputio oštru loptu u kazneni prostor, ali su domaći otklonili opasnost.

22:38

80' Izašao Tadić

Trostruka promena kod domaćih.

Na terenu je između ostalih i Edin Džeko, koji je preuzeo kapitensku traku.

22:35

Murinjo sa tribina gleda duel

22:34

76' Hojlund želeo sve sam

Uspeo je da pronađe prostora napadač Junajteda, ali je traljavo šutirao pravo u Livakovića.