Fudbal 27

23.10.2024.

22:46

Barsa ponizila Bajern pred dolazak u Beograd – Lil skinuo drugi "madridski skalp"

Fudbaleri Barselone savladali su Bajern rezultatom 4:1 (3:1) u meču treće runde Lige šampiona, a jednako upečatljiv utisak ostavili su i fudbaleri Lila trijumfom nad Atletikom u gostima 3:1.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Bila je to druga uzastopna pobeda francuskog tima nad madridskim klubom, posle one čuvene u minuloj rundi, koja je baš sve iznenadila, nad Realom na svom terenu rezultatom 1:0.

Da ta pobeda nikako nije bila plod neke slučajnosti, niti slab dan Reala, izabranici Bruna Genesia pokazali na mestu ge se malo koji tim može naigrati - protiv čete Čoloa Simeonea.

Trijmf dobija na značaju jer je stigao nakon preokreta u režiji reprezentativca Kosova Edona Žegrove i dvostrukog strelca Džonatana Davida, najubojitijeg i najboljeg igrača gostiju.

Jedini gol za Atletiko postigao je još u ranoj fazi utakmice Julijan Alvares.

Utakmica dana, ipak, igrana je u Barseloni gde je ekipa Hansija Flika odigrala možda i najbolju evropsku utakmicu poslednjih godina - Barselona je potukla minhenski Bajern 4:1 i naplatila mu deo duga za silne poraze prethodnih godina.

Spektakularnu partiju, možda i najbolji meč karijere, odigrao je Brazilac Rafinja, trosruki strelac na meču, prva zvezda utakmice mada je čitav tim "blaugrane" ostavio impresivan utisak.

Neverovani Rafinja mrežu Nojera zatresao je već u 59. sekundi, potom u 45. minutu, a onda i u 56, nakon majstorske asistencije čudesnog Jamala i jednako genijalnog prjema na grudi i potom egzekucije Brazilca.

Bilo je ovo njegovo veliko veče.

Činjenica da je Barsa mogla dati još neki gol Bavarcima dovoljno govori o tome kakav su meč odigrali Katalonci. Gol za goste, u tom trenutku za 1:1, postigao je Kejn, kome je nedugo pre toga poništen pogodak zbog milimetarskog ofsajda u kojem se našao.

Ali, bilo je to manje-više sve sa napadačkog repertoara nikad jalovijeg i nemoćnijeg Bajerna u Evropi.

Pored Rafinje, strelac za domaće bio je Robert Levandovski.

Jang Bojs - Inter 0:1

Ovakva Barselona će 6. novembra igrati protiv Crvene zvezde u narednom kolu i jasno je da ekipu Vladana Milojevića čeka paklen zadatak protiv Jamala, Rafinje, Levandovskog i družine na terenu "Marakane".

Pre dolaska u Beograd, Katalonci će odigrati "el klasiko" sa Realom i gradski derbi sa Espanjolom.

Standings provided by Sofascore

Sve najvažnije detalje sa meča u Barseloni, ali i sa ostlih terena, mogli ste pratiti uživo uz LIVE BLOG na B92.sport u nastavku.

22:50

90+3' Inter do pobede

Tiram je uspeo ono što nije Arnautović u 48. minutu kada je promašio penal - Francuz postiže gol i najverovatnije donosi novu pobedu prvaku Italije.

Fudbaleri Jang Bojsa će, kako stvari stoje, ostati bez pobede i posle treće rune.

22:50

89' David stavlja tačku u Madridu

Velika, veliak pobeda Lila - još jedna nad madridskim timom. David stavlja tačku na slavlje francuskog sastava koji je nakon Reala "skinuo skalp" i drugom madridskom velikanu.

Atletiko - Lil 1:3.

22:46

87' Sparta prošla kao Zvezda

Pet golova, kao i Zvezda prethodne večeri, primila je i Sparta koja se dobro držala protiv Sitija, ali je popustila u nastavku.

Peti gol za domaći tim delo ej Nunjeza iz penala.

22:40

84' Dinamo duplirao vođstvo

Zgrebački Dinamo će, kako stavri stoje, poneti kući prva tri boda u ovoj sezoni Lige šampiona - drugi gol za goste pred sam kraj meča delo je Bruna Petkovića.

Ekipa Nenada Bjelice od 66. minuta igra brojčano jača psoel isključenaj golmana Salcburga.

"Modri" su povukli polukontru u kojoj je Baturina dodao Petkoviću, a on prosledio Ristovskom. Makedonac je, kao i kod prvog gola, odigrao sjajnu povratnu loptu, samo što je ovaj put rezervista Petković bio strelac.

22:36

74' Šok u Madridu!

Neverovatno, Lil preokreće u Madridu, sada vodi 2:1!

Strelac drugog gola za goste je najbolji strelac ekipe David, iz penala.

Da li će Lil u samo dva meča uspeti da savlada oba madridska giganta?

22:31

75' Bez golova u Bernu

Jeidni meč bez golova trenutno je onaj koji se igra u Švajcarskoj između Jang Bojsa i Intera. Domaći tim odoleva prvaku Italije.

22:27

61' Kosovar matirao Atletiko

Francuski Lil je uspeo da poravna u Madridu, strelac je reprezentativac takozvanog Kosova Edon Žegrova.