Fudbal 50

22.10.2024.

23:00

Zvezdin rival srušio "desetkovan" Juventus – bleda igra Vlahovića VIDEO

Fudbaleri Štutgarta su uspeli da savladaju Juventus sa 1:0 u Torinu, u okviru trećeg kola ligaškog dela Lige šampiona.

Profimedia/GiulianoxMarchisciano/IPAxSportx/xx IPA_50823562

Ovo je prvi poraz Juventusa ove sezone. Štutgart je uspeo da nadigra iz Torina i dođe do pobede u završnici posle pogotka El Bilal Turea.

Domaći tim je u završnici meča ostao sa igračem manje pošto je Danilo za kratak vremenski period dobio dva žuta kartona, a srpski napadač Dušan Vlahović je posle blede igre izašao sa terena u 68. minutu, kada ga je zamenio crnogorski fudbaler Vasilije Adžić.

U prvom poluvremenu viđena je bolja igra nemačke ekipe. Dobru šansu je imao bosanski reprezentativac Ermedin Demirović, koji je posle dodavanja u šesnaestercu gađao ka golu Matije Perina, ali je pogodio stativu.

Nastavio se pritisak Štutgarta, a novu pravu šansu je imao Denis Undav u 41. minutu. Pokušao je da iskoristi centaršut, gađao je podprečku, ali je golman Juventusa uspeo da sačuva mrežu.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a prvu smo mogli da vidimo odmah po povratku na teren. U 48. minutu ponovo se Undav našao u prilici, spustio je loptu ramenom i uspeo da pogodi za 1:0.

Ipak, posle VAR provere, sudija je poništio njegov pogodak zbog navodnog igranja rukom.

Nastavio se pritisak Štutgarta, koji je do kraja meča uputio čak 22 šuta ka golu Juventusa, dok je u okvir gola išlo 10 pokušaja.

Prvo je Demirović imao šansu u 61. minutu, ali Perin je ponovo bio na visini zadatka i odbranio je udarac koji je išao pod preču, a minut kasnije je Enco Milo oprobao sreću, ali još jednom je uspeo golman Juventusa da sačuva mrežu.

Jedini šut u okvir gola za domaću ekipu imao je Kenan Jildiz u 67. minutu, ali siguran je bio i Aleksander Nubel na golu Štutgarta.

Posle te šanse, Mota je poslao Vlahovića na klupu. Srpski napadač se nije video na meču, nije imao ni jednu konkretnu priliku, a i slabo je dolazila lopta do njega.

Igrao se 81. minut kada je Danilo dobio prvi žuti karton, a samo tri minuta kasnije Entoni Roual je pao u kaznenom prostoru posle novog prekršaja Brazilca.

Na prvu nije dosuđen jedanaesterac, ali posle konsultacija sa VAR sobom, Danilo je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a Štutgart penal.

Enco Milo je pristupio lopti, ali je još jednom Matija Perin bio na visini zadatka, pročitao je Francuza i sačuvao svoju mrežu.

Ipak, na kraju je Štutgart uspeo da dođe do pobede, pošto se El Bilal Ture snašao u kaznenom prostoru i sa male udaljenosti ubacio loptu u mrežu Juventusa, dok se Milo iskupio asistencijom za promašeni jedanaesterac.

Pokušao je Juventus da se trgne u nadoknadi vremena, pošto je glavni arbitar produžio sedam minuta, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja i Štutgart je odneo tri boda iz Torina.

Juventus u sledećem kolu Lige šampiona gostuje Lilu, dok Štutgart dočekuje Atalantu. Nemački tim je 16. na tabeli elitnog takmičenja sa četiri boda, dok je Juventus 11. sa dva boda više.

Hakimi 55 – Lang 34
Real Madrid – Borusija Dortmund 5:2 (0:2)

22:54

90+3' Het-trik Vinisijusa

Uspeo je još jednom Vinisijus Žunior da zatrese mrežu Reala!

5:2 za Madriđane.

Time je Real stavio tačku na meč.

22:52

Pogodak El Bilal Turea

22:50

90+2' Štutgart vodi!

Štutgart vodi, Perin je na kraju kapitulirao.

El Bilal Ture je strelac za nemački tim!