Ana Žigić je prva žena iz Srbije koja je, zajedno sa svojim timom, uspela da prevesla Atlantik.
Putovanje je trajalo 39 dana i 12 sati. Veslale su njih četiri u čamcu od 10 metara, a kako je sve izgledalo ispričala je Ana Žigić, koja se u emisiju Jutro na TV Prva javila iz Londona.
"Pripreme su trajale dve godine i ovo je bilo nerealno iskustvo. Bilo je teško jer samo trebaš da veslaš, ali i prelepo. Razmišljale smo o svemu i svačemu, to je kao neki vid meditacije. Nije bilo nekih nepredviđenih situacija, jer smo bile baš spremne. Mentalno je to jako teško, a najteže nam je bilo kada smo morale da u okean bacimo parasidro, jer je vetar duvao prejako i u pogrešnom pravcu. Tada smo samo sedele i čekale šest sati. Tada smo bile baš nervozne", priča Ana Žigić, koja se pre ovog podviga nije poznavala sa devojkama, već su se sve upoznale preko društvenih mreža.
Svrha ove "avanture" bila je da posluži kao inspiracija devojčicama da se bave sportom, s obzirom na to da ih je samo u protekloj godini milion odustalo od bavljenja sporta u Engleskoj.
Ana je, inače, odmah posle venčanja otišla na ovaj put.
"Već me je suprug pitao da li može sa mnom ako opet budem ovako veslala", kaže Ana kroz osmeh, a više o ovoj temi pogledajte u video-prilogu koji sledi.
Jedna od novina koja nas očekuje ovog leta jeste da će putovanje preko Bugarske biti brže, jer se vreme "skraćuje" za jednu granicu koja će ulaskom ove zemlje u Šengen zonu biti ukinuta.
Sigurno pola veka nisam bio na mestu gde miriše komina, vatra se razgoreva ispod kazana, a ljudi čekaju žar za roštilj. Na obroncima Majevice učestvovao sam u omiljenom balkanskom ritualu – pečenju rakije.
Priča o Barseloni je složena, razigrana i šarena, skoro pa beskrajna kao i sama katalonska prestonica. Ali jedan od njenih najmarkantnijih rukavaca obuhvata život i delo ekscentričnog arhitekte Antonija Gaudija.
Opet osećam da sam jednom već bio baš na ovom mestu. Da nisam prvi put došao u Đironu, već da sam se vratio. To mi se redovno dešava u susretu sa onim mestima koja u trenu posvojim divljenjem.
Jedna od novina koja nas očekuje ovog leta jeste da će putovanje preko Bugarske biti brže, jer se vreme "skraćuje" za jednu granicu koja će ulaskom ove zemlje u Šengen zonu biti ukinuta.
O kontroverznom milijarderu koji je bio optužen za trgovinu belim robljem, a koji se pre skoro pet godina ubio u zatvorskoj ćeliji, Džefriju Epstajnu ne prestaje da se priča i spekuliše i nakon njegove smrti.
Reper Ramon Luis Ajala Rodrigez, poznatiji po pseudonimu Daddi Ianke optužio je suprugu Miredis Gonzalez, od koje se razvodi posle skoro 30 godina braka, da mu je skinula 100 miliona dolara sa računa.
Tovana Luni (53) iz Alabame dobila je bubreg svinje sa 10 izmena gena i trenutno je jedina živa osoba na svetu sa transplantiranim životinjskim organom.
Nakon Ivanjice, u kojoj je pre nekoliko dana buknula zaraza šuge, ova bolest pojavila se i u jednoj beogradskoj školi. Kako se oboljenje za koje se odavno mislilo da je iskorenjeno ponovo pojavilo?