15:44

Istorijska pobeda: Srbija u finalu – Dedović i Jakšić "potopili" Ameriku

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je SAD u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu.

Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Vaterpolisti Srbije pobedili su Sjedinjene Američke Države rezultatom 10:6 i plasirali se u finale Olimpijskih igara.

"Delfinima" je ovo treće uzastopno finale što su u modernom vaterpolu uspeli da urade još samo Mađari, pa je jasno da se radi o istorijskom uspehu Srbije.

Nikola Dedović je bio dominantan i konstantno "terorisao" odbranu Amerikanaca, a meč je završio sa čak četiri pogotka, dok je kapiten Nikola Jakšić je bio fantastičan i postigao tri gola.

Sava Ranđelović, Petar Jakšić i Nemanja Vico postigli su po jedan gol za Srbiju u ovom polufinalu i pomogli da se dođe do borbe za zlatnu medalju.

Što se tiče Amerikanaca, njih je predvodio Marko Vavić sa dva gola, dok su po jedan imali Dod, Kupidom, Halok i Boven.

U drugom polufinalu igraju Hrvatska i Mađarska. Meč za bronzu je u nedelju od 10 časova i 35 minuta, a za zlato od 14 časova.

Meč Srbija – SAD možete pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA:

Završeno

13:28

N. Jakšić(3), Ranđelović, P. Jakšić, Dedović(4), Vico – Vavić(2), Dod, Kupidom, Halok, Boven

15:44

32' Još 60 sekundi do istorije

Srbija pred plasmanom u finale, trećim zaredom!

15:42

31' Poslednja dva minuta

Daube šutira i promašuje! Kontra za Srbiju, ali čekaće Jakšić... Troši Srbija vreme. Pobeda je sve bliža!

15:39

29' GOoooooooool

Kapiten! Nikola Jakšić postiže i treći gol i Srbija vodi 10:6!

15:35

28' Kraj za Jakšića

Petar Jakšić isključen zbog tri lične greške, a Srbiju 4 minuta deli od trećeg uzastopnog finala OI za Srbiju

15:33

26' Dedoviiiić!

Bivši igrač Partizana i Radničkog još jednom pokazuje kako može dobro da se igra u ključnim momentima. Još jedan gol, njegov četvrti, 9:6 vodi Srbija

15:29

25' Poslednja četvrtina!

Osam minuta deli Srbiju od borbe za zlato! Prvi posed u poslednjoj četvrtini ima ekipa Srbije!

Ukoliko pobedi, Srbija će otići u finale treći put zaredom što je u modernoj eri uspelo još samo Mađarskoj.