Vaterpolo 28

7.8.2024.

20:19

Srbija dobila rivala u polufinalu – put do zlata vodi preko Srbina

Vaterpolo reprezentacija SAD je savladala Australiju posle peteraca 11:10 (7:7) i plasirala se u polufinale Olimpijskih igara.

EPA-EFE/Szilard Koszticsak

Amere, koje sa klupe predvodi Dejan Udovičić, u polufinalu čeka Srbije koja je bila bolja od Grčke u meču odigranom nešto ranije (12:11). Taj meč je na programu u petak od 14.35.

Australijanci su dobro ušli u meč i posle prve četvrtine došli do dva gola prednost, koja su uspeli da zadrže i na poluvremenu (5:3).

Ipak, SAD je mnogo bolje ušao u drugo poluvreme i u trećoj četvrtini anulirao prednost Australije i najavio veliku borbu u poslednjem kvartalu.

Ameri su poveli pogotkom Hanesa Daube, ali Luk Pavilar je uspeo da režira preokret. Ipak, u poslednjem minutu je Aleks Bouven pogodio za novo izjednačenje – 7:7.

Imala je Australija napad za pobedu, ali nije uspela da dođe do pogotka, pa su odlučivali penali, odnosno peterci.

Kod SAD, po dva pogotka su postigli Aleks Bouven i Hanes Daube, dok su po jedan Džoni Huper, Luka Kupido i Rajder Dod.

Kod Australije se istakao Luk Pavilar sa četiri gola, dva je postigao Miloš Maksimović, a jedan Jakob Mercep.

Odlučivali su peterci, a Ameri su uspeli da dođu do pobede. Dve odbrane je imao golman SAD, dok su četiri od pet igrača bili precizni.