13:10

Poraz Srbije, ali idemo dalje – olimpijskim šampion mora težim putem

Vaterpolisti Srbije porazom su završili učešće u grupi B Olimpijskih igara.

Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

U borbi za treće mesto bolji su bili Mađari rezulatom 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4).

Dušan Mandić je postigao pet golova i ukupno stigao do 20. na turniru čiji je najbolji strelac. Ćuk je dodao tri, a Vico dva.

Kod Mađara su se istakli Gergo Zalanki i njegov imenjak Fekete sa po četiri gola.

Kao da je čitav nastup "delfina" u Parizu stao u jedan meč. Od sjaja do očaja i potom pokušaji da se ispravi ono što se više ne da popraviti.

Sjajno su igrači Uroša Stevanovića otvorili meč i posle uvodnih osam minuta imali dva gola prednosti. Šteta te je usledio veliki pad.

Mađari su se razigrali, za minut igre u nastavku izjednačili, potom i preokrenuli. "Delfini" su primili čak sedam golova za osam minuta druge deonice, ali ih je najviše potresao poslednji.

Tada je Deneš Varga iskoristio veliku grešku našeg tima i uz zvuk sirene postigao pogodak sa više od polovine terena rastojanaja.

"Delfini" se nisu psihički oporavili od tog pogotka, te je usledila još jedna deonica koja je ubedljivo pripala Mađarima, kada su otišli na šest golova prednosti i praktično okončali bilo koju neizvesnost na ovom meču.

Srbija će u četvrtfinalu igrati sa prvoplasiranim iz grupe A. To je trenutno Italija sa 11 bodova, ali oni tek treba da igraju sa Grcima koji bi mogli da ih prestignu u slučaju pobede.

Rival bi mogla da bude i Hrvatska u slučaju da pobede SAD, a Grčka dobije Italiju. Taj meč počinje u 18.30 i posle njega će sve biti jasno, ako ne i ranije u slučaju pobede "azura" (15.10).

Meč ste mogli da pratite putem našeg bloga.

Učinak Grka

Grčka je na startu pobedila Rumuniju sa 14:7, potom na peterce Crnu Goru, 17:16 (5:4).

Savladali su i tim SAD sa 13:11, potom izgubili od Hrvatske sa 14:13 i na kraju pobedili Italijane sa 9:8.

Kao prvi u B grupi su ušli u četvrtfinale.

14:23

Učinak Srbije

Srpski tim je u grupnoj fazi, u B grupi, bio na četvrtom mestu.

Pobeđen je Japan sa 16:15, potom su usledila dva poraza, 8:3 od Australije i 15:11 od Španije.

Srbija je potom pobedila Francusku sa 15:8, i na kraju izgubila od Mađarske sa 17:13.

13:40

🤽 Selektor Srbije o primljenom golu sa polovine terena

"Nismo počeli dobro mi ni pored vođstva, nismo bili agresivni ni precizni, dosta zbunjeni... Oni su se brzo vratili, dobili podstrek za dalje, a mi nismo pali nego smo nastavili samo. Taj jedan gol od 17 primljenih sigurno nije odlučio utakmicu", rekao je Uroš Stevanović.