Vaterpolo 29

3.8.2024.

20:39

Srbija pregazila domaćina – naša braća su bolja od francuskih!

Vaterpolo reprezentacija Srbije osigurala je plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu.

Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

"Delfini" su protiv domaće selekcije Francuske odigrali najbolji meč na turniru i do nogu je potukli rezultatom 15:8 (4:2, 4:2, 4:2, 3:2).

Na taj način su u direktnom duelu prošli dalje, te eliminisali Francusku iz daljeg toka turnira.

Fenomenalna odbrana, raznovrstan napad i duel braći obeležili su ovaj meč, u kome glasna domaća publika nije imala nikakav uticaj na izabranike Uroša Stevanovića.

Videli smo izvanredne kombinacije kapitena Nikole Jakšića i svog mlađeg brata Petra, kao i starih "kajli" Strahinje i Viktora Rašovića.

Bili su mnogo raspoloženiji od Tomasa i Mariona Vernua, koji su bili apsolutno zaustavljeni od strane srpske odbrane.

Nju je predvodio Radoslav Filipović, golman koji je ostvario čak 12 odbrana i odigrao svoj najbolji meč na turniru. Baš kada je bilo najpotrebnije!

Upravo je granitna odbrana pogurala Srbiju ka mnogo boljoj igri. "Zaključani" su bili prilazi golu, a na drugoj strani je iz peterca domaćina "načeo" Dušan Mandić.

Nadovezao se Savo Ranđelović za 2:0, a onda smo odgovarali gol za gol Francuzima. Redom su pogađali Nemanja Vico i Strahinja Rašović za 4:2 posle prve deonice.

U drugoj je Srbija, ruku na srce, imala sreće u nekoliko situacija, da bi Strahinja Rašović i Petar Jakšić održavali tri gola razlike. Radomir Drašović je doneo i 8:3, ali je na velikom odmoru bilo +4.

Francuska je na startu drugog poluvremena krenula sa dva gola u prva dva minuta, ali je onda kapiten Nikola Jakšić pustio magiju i prelomio meč. Sa skoro 10 metara je poslao projektil od stative u gol Francuske i prekinuo nalet domaćina.

Nakon toga je Srbija ekspresno vezala tri gola, a ubrzo potom i potpuno ubila svaki duh rivala.

"Pomogao" je u tome Nemanja Ubović golom za 11:6, a onda i lobujući golmana u sledećem napadu. Srbija je peti gol u nizu dala preko Nikole Dedovića za 13:6 početkom poslednje četvrtine i tada je bilo jasno da je ovaj meč završen.

Srbija će poslednji meč u grupnoj fazi odigrati u ponedeljak od 12.00 protiv Mađarske, kada će postati jasnije sa koje će pozicije će ući u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Sva dešavanja sa bazena u Parizu pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport:

Nikola Dedović:

"Naravno da smo zadovoljni pobedom. Izuzetan spektakl protiv domaćina pred velikim brojem ljudi. Idemo korak po korak, spremamo se za Mađarsku".

Naredni protivnik u četvrtfinalu?

"Ne gledamo mi to, fokusirali smo se na nas. Klasik protiv Mađara, spremni smo za sve izazove ispred nas".

Dobra odbrana?

"Trudili smo se da damo sve od sebe. Skoncentrisani smo u odbrani. Bili smo fokusirani i mirni. Samo polako i idemo dalje".

Da li će gledati Ðokovića sutra?

"Pratimo sve. Videćemo da li ćemo moći. Svi se družimo, navijamo. Zoranina i Damirova medalja nam je dala snagu. Fokusirani smo, umorni, ali pokusavamo da ispratimo sve".

20:54

Miloš Ćuk posle važne pobede:

"Sigurno najbolja igra i odbrana, strpljiva, smirena. Onako kako mi treba da izgledamo. Nema euforije, primarni cilj je bio prolazak u četvrtfinale. To smo uspeli ovom pobedom, Okrećemo se Mađarima, da probamo, da vidimo da li znači plasman. Idmeo sledeću utakmicu 200 posto samo da ne bismo ispali iz ritma u koji smo danas ušli. Mi smo formu tempirali od četvrfinala, tu bi trebalo da da krenemo kao tome. Fizički se bolje osećamo i verujem da ide kao tome i da ćemo svaku narednu utakmicu", rekao je iskusni Ćuk.

20:50

20:39

15:8 – kraj!

Velika pobeda Srbije kojom je obezbedila prolaz u četvrtfinale.

Protiv Mađarske u ponedeljak u 12.00 ćemo se boriti za bolju poziciju pred nokaut fazu i borbe za medalju.

20:38

31' Po gol na obe strane

Sada je 15:8 i čeka se do kraja još samo koji će biti krajnji rezultatu ovom susretu.

20:32

31' Miloš Ćuk dolazi do prvog gola, posle tri svoje asistencije

Tek toliko da održi visoku razliku i potvrdi pobedu Srbije.

20:31

30' Francuzi dolaze do sedmog gola

Marion Vernu pogađa za 13:7.

Međutim, niko više na "Akvatik centru" u Parizu ne veruje u povratak Francuske.

Svi su se već pomirili sa eliminacijom.

20:27

25' Nikola Dedović sve rešava!

Srbija stiže do sedam golova razlike, a Francuska deluje potpuno razbijeno i obeshrabreno.

Čini se da je ovde sve uveliko rešeno.

20:22

12:6 – kraj 3/4

Nismo realizovali igrača više u poslednjim sekundama treće deonice.

Ali, Srbija vodi sa šest golova razlike i na korak je od plasmana u četvrtfinale.