Vaterpolo 144

1.8.2024.

13:22

Novi poraz Srbije – Španci potopili "delfine"

Vaterpolo reprezentacija Srbije je poražena od Španije sa 15:11, u trećem kolu grupne faze Olimpijskih igara u Parizu.

AP Photo/Luca Bruno

"Delfini" su dobro ušli u meč i držali egal tokom prve četvrtine. Španci su poveli 1:0, ali Jakić je brzo izjednačio. Do kraja prve četvrtine pogodili su Ćuk i Ubović, ali u završnici prvog kvartala Sanauha je doneo minimalnu prednost svom timu – 4:3.

Španija je nastavila u dobrom ritmu, sa dva uzastopna pogotka je pobegla na +3, ali usledila je mini-serija Srbije 3:0, sa kojom su se vratili u egal pred poslednji minut prvog poluvremena (6:6).

Ipak, Munariz je pogodio i još jednom su Španci došli do prednosti u pred sam kraj četvrtine – 7:6.

Ponovo su Španci napravili seriju i u trećoj četvrtini i odlepili se na +3 (9:6), ali još jednom je Srbija uspela da se vrati u egal i pred poslednji kvaratal uđe sa golom zaostatka – 10:9.

Španija je opravdala ulogu favorita u poslednjoj četvrtini, brzo je došla do tri gola prednosti, koja je održavala do samog kraja, a tačku na meč je stavio u poslednjem minutu meča Alvaro Granados, kada je pogodio za 15:11.

U redovima Srbije, četiri pogodaka je postigao Dušan Mandić, po dva Nemanja Ubović, Miloš Ćuk i Dušan Jakšić, a jedan Nikola Dedović.

Kod Španije, četiri pogotka je postigao nekadašnji vaterpolista Novog Beograda Alvaro Granados, tri Filipe Roha, a po dva Bernardo Sanauha i Alberto Munaris.

Srbija je u prvom meču savladala Japan (16:15), a potom doživela poraz od Australije (8:3) i Španije (15:11).

Sa druge strane, Španija ima sve tri pobede, prvo protiv Australije (9:5), a potom je trijumfovala protiv Mađarske (10:7) i na kraju Srbije. Gotovo sigurno su obezbedili nokaut fazu.

Srpske vaterpolisti naredni okršaj očekuje ih 3. avgusta protiv Francuske.

Meč između Srbije i Španije, ispratite UŽIVO uz live blog B92.Sport.

4/4, 8' Kraj meča, pobeda Španije – 15:11

Sačuvala je Španija vođstvo i upisala pobedu.

Ovim trjumfom je gotovo obezbedila plasman u nokaut fazu.

Kraj meča – 15:11

13:17

4/4, 7' Srbija pred porazom

Odbranili su se Španci sa igračem manje, a potom kontra i poeni Granadosa.

Španija vodi 15:11.

13:14

4/4, 6' Pogodak Ubovića

Srbija se ne predaje, novi pogodak Ubovića.

Na drugoj strani, Španci koriste igrača više, Granados precizan ya 14:11.

13:12

4/4, 5' Španija održava prednost

Dva šuta Srbija nije iskoristila da se vrati u egal.

Na kraju kontra Španije, Perone pogađa za 13:10.

13:08

4/4, 4' Srbija ponovo na -2

Srbija je imala igrača više, a potom faul Peronea nad Dedovićem za kazneni udarac.

Precizan sa pet metara je bio Mandić

Potom kontra faul, izgubljena lopta Španaca, ali vode 12:10.

13:06

4/4, 3' Raste prednost Španije

Dva igrača više je imala Španija i iskoristila je to. Alvaro Granados je pogodio za 12:9.

13:04

4/4 2' Prvi gol za Španiju.

Faul u napadu Srbije, a potom Španci uspevaju da dođu do pogotka, Sanauha je strelac.

Ćuk je pokušao da iznenadi Lorija, njegova deveta odbrana.

11:9 za Španiju!