Vaterpolo 255

30.7.2024.

11:34

Debakl Srbije: "Kenguri" potopili "delfine" usred Pariza

Vaterpolisti Srbije su pretrpeli ubedljiv poraz od selekcije Australije rezultatom 8:3 u drugom meču grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

AP Photo/Luca Bruno

Utakmica "delfina" protiv Australije je definitivno bila za zaborav. Na listu strelaca za Srbiju upisali su se samo Dušan Mandić sa dva pogotka i Nikola Dedović sa jednim golom, dok je u redovima Australije nezaustavljiv bio Luk Pavilard sa četiri uspešno realizovana šuta.

Osim njega, mrežu Srbije su tresli i Birnus dva puta, kao i Nigus i Marčep – po jednom.

A post shared by B92 Sport (@b92.sport)

Koliko god odbrana na početku susreta delovalo mnogo bolje nego protiv Japana, videlo se da problem leži negde drugde – u realizaciji napada.

Nijednu situaciju gde je neko od Australijanaca bio isključen izabranici Uroša Stevanovića nisu koristili, lopta je u nekoliko navrata samo skliznula iz ruku naših vaterpolista, a to je rival i te kako umeo da kažnjava.

U prvoj četvrtini videli smo samo jedan gol i to Pavilarda koji je iskoristio to što je debitant Petar Jakšić "popio" isključenje, a onda je počela rapsodija.

Drugih osam minuta započeli su gledanjem snimaka i dolukom sudija da je Edvards namerno želeo da zada udarac Ranđeloviću. Ipak, ni tu situciju sa igračem više nismo iskoristili.

Pavilard je nastavio po svom, matirao odbranu Srbije i u jednom momentu doneo ogromnih 6:0.

Dušan Mandić stavio je tačku na ovo poluvreme "posta" i to slobodnim udarcem sa šest metara u poslednjem minutu.

Kada se pogleda statistika, u trećoj četvrtini je Srbija imala samo jedan gol iz čak trinaest pokušaja. Titula heroja bi zaista mogla zasluženo da pripadne Niku Porteru, golmanu Australije koji je odbranio sve što je moglo da se odbrani.

U poslednjoj četvrtini videli smo i poslednja dva gola Srbije. Mandić je u prvom minutu bio precizan iz penala nakon faula Pavera, a onda se i Dedović upisao u strelce zahvaljujući isključenju istog – Pavera.

Nije mogla ovakva Srbija protiv neverovatno jake Australije, te je u grupi B zabeležila jednu pobedu i jedan poraz, a u narednom kolu igra derbi sa evropskim prvakom Španijom.

Tok meča smo pratili zajedno iz minuta u minut putem LIVE BLOGA.

4/4, Kraj! "Delfini" doživeli ubedljiv poraz

Konačan rezultat je 8:3 u korist Australijanaca. Utakmica za zaborav naše selekcije.

11:29

4/4, 5‘ Srbija sve bliža porazu

Nigis je taj koji je iz četvrtog puta na ovom meču došao do pogotka. Ponovo "kenguri" imaju +5.

11:25

4/4, 2‘ Konačno!

Konačno da se iskoristi situacija sa igračem više! Isključenje Pavera je iskoristio Dedović i upisao se na listu strelaca. Nije ovo mogao da odbrani Nik Porter.

11:23

4/4, 1‘ Mandić iz penala!

Iako se i Dušan Mandić uklopio u sivilo "delfina" uspeo je da postigne drugi gol i to prvi iz penala, nakon faula Pavera – 7:2.

11:19

3/4, 8‘ Srbija gubi čak 7:1!

Pred nama je još osam minuta efektivne igre, a čini se kao da je već sada sve gotovo. Srbija je za tri četvrtine postigla samo jedan gol preko Mandića.

11:13

3/4, 7‘ Ništa ne ide...

Ništa ne polazi za rukom Srbiji. Samo jedan gol iz čak 13 pokušaja...

Šta god da se pokuša ispred gola rivala završi se ili odbranom ili izgubljenom loptom.

Australija na drugoj strani ne smanjuje ritam.

11:08

3/4, 2‘ Ne greši Pavilard

Nakon niza fauliova u napadu i sa jedne i sa druge strane, Pavilardu je dosuđen penal pošto ga je faulirao Ćuk.

Ne greši Australijanac, pogotovo ne iz ove pozicije i postiže svoj četvrti gol za 7:1.

11:01

2/4, 8‘ Konačno gol!

Konačno! Mandić je postigao prvi gol na ovom meču za Srbiju i to iz slobodnog udarca sa šest metara.

"Delfini imaju" velikih -5 na poluvremenu.

10:59

2/4, 8‘ Potpuni raspad "delfina"

Neverovatno...

Ponovo Pavilard, matirao je čitavu odbranu "delfina" za ogromnih 5:0, a onda ponovo zakucao za 6:0.