Vaterpolo 12

28.7.2024.

17:48

Hrvati "potopili" Crnu Goru u prvom meču na OI

Vaterpolisti Hrvatske su savladali Crnu Goru sa 11:8, u okviru prvog kola grupe A na Olimpijskim igrama.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Hrvati su bolje ušli u meč i posle prve četvrtine imali dva gola prednosti (3:1), ipak u nastavku su Crnogorci odgovorili i do poluvremena izjednaliči rezultat 5:5 (2:4).

Ipak, Hrvatska je u trećem kvartalu ponovila dobru igru iz prve četvrtine i ponovo došla do dva gola prednosti pred poslednjih osam minuta.

U poslednjoj četvrtini, Hrvati su poveli sa 2:0 i tako došli do velikih +4 (10:6). Bilo im je to dovoljno da meč mirno privedu kraju i upišu pobedu.

Crna Gora je prišla još jednom na -2 (10:8), ali Hrvati su u završnici uspeli da postignu još jedan pogodak i postave konačan rezultat – 11:8.

Kod Hrvatske, Loren Fatović je upisao tri pogotka, po dva su imali Luka Bukić, Rino Burić i Marko Žuvela.

U redovima Crne Gore najefikasniji je bio Bogdan Đurđić sa tri gola.

U nastavku takmičenja, Hrvatsku očekuje duel sa Italijom, dok Crna Gora igra protiv Grčke.