Tenis 18

25.10.2024.

11:15

Rezultat karijere Olge Danilović! VIDEO

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale WTA turnira u kineskom gradu Gvangdžuu.

Izvor: Tanjug

Profimedia/Frank Molter/dpa

Ona je savladala Tajlanđanku Manančaju Savangkavu rezultatom 6:4, 6:4 za sat i 44 minuta.

To joj je prvo WTA polufinale sezone i ima niz od osam uzastopnih pobeda.

Srpkinja je loše otvorila prvi set, Tajlanđanka je vodila 2:0 i 4:2.

Danilović je izjednačila na 4:4, pa na svoj servis spasila čak četiri brejk lopte, a onda u sledećem gemu brejkom osvojila prvi set.

U drugom setu je takođe Tajlanđanka prva napravila brejk, ali je Srpkinja zatim napravila dva brejka i stigla do pobede.

U polufinalu Danilović očekuje okršaj sa Katerinom Siniakovom koja je prva nositeljka turnira.

Čehinja, 48. na WTA listi, je ranije u četvrtfinalu pobedila Amerikanku Bernardu Peru rezultatom 6:4, 7:5.

WTA turnir u Gvangdžuu se igra za nagradni fond od 267.082 dolara.