Američka teniserka Džesika Pegula eliminisala je Paulu Badosu u polufinalu Sinsinatija.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/MARK LYONS

Domaća igračica je do trijumfa stigla posle skoro dva časa tenisa – 6:2, 3:6, 6:3.

Meč je pri kraju drugog seta bio prekinut zbog kiše, da bi po povratku na teren Badosa izjednačila rezultat.

Prvi set je završen ekspresno i dobila ga je Pegula, napravivši tri brejka, ali je usput i ona sama jednom izgubila servis.

Badosa je imala četiri brejk šanse početkom odlučujućeg seta, nije ih iskoristila, tako da je kazna stigla u osmom gemu.

Imala je Špankinja 30:0, da bi onda ostala u šoku, pravo niotkuda je Pegula vezala četiri poena i napravila brejk.

Badosa je mogla u narednom gemu da vrati brejk, ali je Pegula odigrala odličan volej, izbegla problem, a potom i privela susret kraju.

Rivalka u borbi za titulu biće joj Arina Sabalenka, koja je eliminisala Igu Švjontek.

Podsetimo, Pegula je prošle nedelje osvojila i Montreal.