18:20

Srceparajući ishod za Hrvatsku – Dženg osvojila zlato, Vekićevoj "samo" srebro!

Kineska teniserka Ćinven Dženg je olimpijska šampionka, dok će Hrvatica Dona Vekić morati da se zadovolji srebrom.

Profimedia

U velikom finalu u Parizu, Dženg je pobedila Vekićevu sa 2-0 u setovima – 6:2, 6:3.

Za obe teniserke ovo su prve olimpijske medalje u životu, dok je, podsetimo, srebro prethodno pripalo Igi Švjontek.

Dvadesetjednogodišnja Kineskinja je ovom pobedom potvrdila da je bila ubedljivo najbolja igračica na turniru, nakon što je prethodno Igu Švjontek ostavila bez seta na šljaci.

Nervi su se videli kod Vekićeve na početku meča, a kod Kineskinje ne. Dženg je to iskoristila i lako došla do 2:0.

Propuštene šanse obeležile su prvi set za hrvatsku teniserku. Imala je dve da odmah vrati brejk, a onda i jednu da smanji na 4:3.

Nijednu nije iskoristila, a onda je na 2:5 upala u novi problem.

Umesto da iskoristi gem loptu, sudija je jednu lopticu procenio dobrom, iako je verovatno bila u autu, pa je Dženg nedugo zatim iskoristila taj momentum i povela sa 1-0.

Verovatno veća borba viđena je u drugom setu nego u prvom, iako je Dženg ponovo povela sa 2:0.

Ovog puta uspela je Vekićeva da se momentalno vrati i nedugo zatim izjednači, ali je ponovo "pala" kada je bilo ključno.

Na servisu Dženg prir rezultatu 3:3 Dona je imala sjajnu šansu da dođe do brejk lopte, ali je loše odreagovala. Već u sledećem gemu dopustila je protivnici četiri brejk lopte, a poslednju nije iskoristila.

Par minuta kasnije Dženg je rutinski odservirala za pobedu i postala nova olimpijska šampionka.

6:2, 5:3 - Dženg servira za pobedu!

Velika drama u osmom gemu drugog seta. Imala je Dženg 15:40, ali se Dona spasla. Ipak, Kineskinja je pogađala linije kao od šale. Spasla je Hrvatica treću, ali je kod četvrte nekontrolisano poslala bekhend u aut.

Dženg servira za pobedu!

18:07

18:06

6:2, 4:3 - šteta za Donu

Od 40:0 je uspela da dođe do đusa, a onda je imala poen na tacni - i promašila.

Uzima na kraju gem Dženg, koja bi mogla da prestane namerno da loše baca lopticu kako bi ukrala vreme.

18:00

3:3 - velika borba

Po siguran gem za teniserke na servisu. Dženg doduše lakše dolazi do istog i servira nestvarno u ovim trenucima.

17:40

2:2 - komplikacije, komplikacije...

Imala je Dona 40:0 u ovom gemu, a onda odjedanput izjednačenje. Ipak, posle dva đusa dolazi do gema.

17:37

6:2, 2:1 – ribrejk Vekićeve!

Pravi odgovor u pravom, da ne kažemo kritičnom trenutku. Dona Vekić odmah uzvraća istom merom, vraćamo se u egal!

17:36

6:2, 2:0 - brejk Dženg

Ne piše se dobro Doni, nimalo. I treću brejk loptu je iskoristila Dženg iz isto toliko prilika. Vekićeva, sa druge strane, ima 0/3.

To je dovoljna razlika da se ostane bez zlatne medalje.