16:30

Netipični Alkaras "pregrmeo" i Pola

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u polufinale Olimpijskih igara.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Drugi nosilac u Parizu je u četvrfinalu bio bolji od Tomija Pola rezultatom 6:3, 7:6(7) posle tačno dva sata igre.

Više nego što se možda očekivali se namučio Španac, kojem se nije svidelo što je njegov meč na "Filip Šatrijeu" u singlu stavljen drugi na program nakon što je juče uveče eliminisan u dublu sa Rafaelom Nadalom.

Verovatno je i to imalo uticaj na tok ovog meča, u kom je Alkaras s vremena na vreme izgledao kao da nema snage.

Netipično puno je grešio Alkaras, naročito iz forhenda. Ukupno 49 grešaka, od čega su 23 bile neiznuđene.

Tokom prvog seta gotovo svaki njegov servis gem je bio kritičan, ali je nekako uspevao da ih dobije, pa i da napravi jedan jedini brejk koji je bio dovoljan na kraju.

U nastavku je bila druga priča. Pol je počeo da koristi svoje šanse i zapretio da Karlosa ostavi na "nuli" do kraja. Da je iskoristio brejk šanse pri rezultatu 3:0, možda bismo govorili i o novoj senzaciji na Igrama posle ispadanja Ige Švjontek koji je prethodio ovom meču.

Pol je servirao za odlazak u treći set pri rezultatu 5:3 u drugom setu, kada je Alkaras sjajnim pasing vinerom iz forhenda gotovo sa tribina preokrenuo taj deo igre.

Drugi set je otišao u taj-brejk gde je Tomi Pol imao set loptu, ali je neverovatni Alkaras verovatno iskoristio poslednje atome snage i stigao jednu loptu na mreži ujedno i poentiravši.

Potom je iskoristio drugu meč loptu i prošao dalje.

Alkaras će se za finale boriti protiv boljeg iz duela između Kaspera Ruda i Feliksa Ožea-Alijasima.

Taj-brejk – 7:9

1:0 – Pol je stigao kratku loptu na mreži i zakucao je u polje Alkarasa.

1:1 – As Alkarasa.

1:2 – Preokret. Moćan forhend viner Alkarasa.

2:2 – Greši Karlos, lopta odlazi u aut.

2:3 – Mini-brejk posle paralele Španca. Pol nije mogao da stigne tu loptu.

3:3 – Sjajan ritern Pola, vraća mini-brejk.

3:4 – Dobra procena Alkarasa koji pušta loptu u aut.

3:5 – Aut Pola iz voleja na mreži. Prva osetnija prednost.

4:5 – Greši Alkaras po ko zna koji put iz forhenda na osnovnoj liniji.

5:5 – Vraća Pol mini-brejk. Pravovremen izlazak na mrežu.

5:6 – Greši Pol, meč lopta za Alkarasa.

6:6 – Izjednačenje. Alkaras šalje loptu u mrežu.

7:6 – Set lopta za Tomija Pola.

7:7 – Alkaras ostaje u setu. Neverovatno šta je stigao na mreži i poentirao.

7:8 – Druga meč lopta za Alkarasa. Poklon od Pola.

7:9 – Alkaras koristi drugu meč loptu i prolazi u polufinale OI.

16:09

3:6, 6:6 – Igraće se taj-brejk

U međuvremenu bez novih prilika za oduzimanje servis gemova protivnika.

Kao da su obojica čekala taj-brejk odluke.

Pobeda Alkarasa ili odlazak u treći set?

16:03

3:6, 5:4 – Brejk Alkarasa!

Nije prvu, ali koristi drugu Španac!

Maestralan pasing šot viner iz forhenda. Gotovo sa tribina.

Alkaras se vratio u set u potpunosti.

16:01

3:6, 5:3 – Pol igra na sve ili ništa!

Sa kakvim samopouzdanjem sada igra Tomi Pol.

Košta ga to, srlja, greši, pa je tako Alkaras stigao do brejk šanse koja bi ga vratila u set.

Usledio je silovit forhend koji je pao tačno na liniju.

Moćno je to izgledalo.

15:56

3:6, 5:3 – Pol će morati da zavšri posao na svoj servis

Alkaras je uspešno osvojio gem suočen sa gubitkom seta.

Ipak, to je bilo na njegov servis.

Da vidimo kako će to izgledati sada kada će Pol servirati.

15:49

3:6, 4:2 – Dva sigurna servis gema

Konačno dva gema bez uzbuđenja.

15:40

3:6, 3:1 – Pol propušta nove brejk lopte

Karlos Alkaras osvaja prvi gem u drugom setu.

Gotovo svaki gem Španca je na ivici, a u ovom je Pol ponovo imao šansu da se odvoji – i to dve.

Alkaras je ponovo mnogo grešio, još jednom imao duplu servis, te dozvolio Polu da dođe do velikih prilika.

Posebno se istakao smeč koji je Pol u jednom trenutku pogodio, ali nije uspeo i da osvoji još jedan servis gem Španca.

Mogao bi ovaj gem da se ispostavi kao prelomni.

15:32

3:6, 3:0 – Alkaras propušta priliku

Mogao je drugi nosilac na turniru do ribrejka.

Imao je Alkaras brejk šansu, ali je posle dobrog servisa Pola pokušao lob udarac i pogrešio.

Potom je Amerikanac potvrdio gem iz drugog pokušaja.