20:45

Šampion ide dalje: Zverev u četvrtfinalu

Aleksander Zverev je pobedio Alekseja Popirina na Olimpijskim igrama u Parizu.

Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Saša Zverev je aktuelni olimpijski šampion u tenisu i on je u osmini finala lako izašao na kraj sa Aleksejem Popirinom i plasirao se u četvrtfinale turnira.

On je slavio sa 2-0 u setovima za nekih sat i po vremena igre, a konačan rezultat je glasio 7:5, 6:3 za nemačkog tenisera.

Prvi set je bio dosta napet i neizvetan, a Popirin je već u trećem gemu došao do brejka i poveo sa 2:1 protiv Zvereva, da bi u desetom Nemac odgovorio brejkom.

On je uzeo poslednja četiri gema prvog seta i sa 7:5 trijumfovao za vođstvo od 1-0.

U drugom setu, Popirin je nestao. Brzo je Saša Zverev došao do brejka i nakon potvrde imao velikih 3:0, a onda se Popirin upisao, a pri rezultatu 4:1 je uspeo da odbrani brejk loptu i smanji na 4:2, a samim tim i produži meč.

Aktuelni olimpijski šampion je dobio gem za 5:2 i zakoračio ka četvrtini finala, a onda samo završio posao i sa 7:5, 6:3 otišao dalje.

U četvrtfinalu igraće protiv Lorenca Muzetija.

Svi mečevi osmine finala muškog singla na Olimpijskim igrama, završeni su u dva seta. Podsetimo, Novak Đoković je sa 2-0 pobedio Dominika Kepfera.