Zverev korak bliže odbrani zlata, ispao Vavrinka

Aleksander Zverev se plasirao se u osminu inala olimpijskog turnira.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Nemački teniser, koji je u ulozi trećeg nosioca, posle 96 minuta igre slavio je protiv 39. na svetu, Čeha Tomaša Mahača, 6:3, 7:5.

Susret je počeo razmenom brejkova da bi Zverev u šestom gemu ponovo oduzeo servis protivniku za 4:2..

Do kraja seta, izgubio je svega dva poena na svoj servis, u osmom gemu je imao i prvu set loptu na servis Mahača, ali nije je iskoristio.

Zato je bio sugran u narednom gemu za 6:3.

Zverev je poveo i sa 2:0 u drugom setu, da bi se Mahač vratio na 2:2, ali popustio je pred sam kraj, kada je Nemac napravio brejk za 6:5, a potom odservirao za pobedu.

On će u osmini finala igrati protiv Australijanaca Alekseja Popirina.

On je dobio veterana Stana Vavrinku, 6:4, 7:5, posle 90 minuta igre.

Među 16 najboljih je i Italijan Lorenco Muzeti. On je takođe u dva seta bio bolji od Argentinca Marijana Navonea, 7:6 (2), 6:3.

Muzeti se u osmini sastaje sa Tejlorom Fricom koji je pobedio Džeka Drejpera a 6:7 (3), 6:3, 6:2.

I Feliks Ože-Alijasim je bio siguran, on je Maksimilijanu Martereru iz Nemačke preoustio samo gem, 6:0, 6:1 i u osmini ide na boljeg iz duela Sebastijana Ofnera i Danila Medvedeva.

Korentan Mute iz Francuske, nije ni izlazio na teren, njemu je Nemac Jan-Lenard Štruf predoa meč bez borbe, jer se povredio.