Tenis 0

30.7.2024.

14:22

Umalo iznenađenje na Đokovićevoj strani žreba

Američki teniser Tejlor Fric uspeo je posle brojnih peripetija da se plasira u osminu finala Olimpijskih igara.

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Veći otpor nego što se očekivalo mu je pružio Džek Drejper, pa je Fric tek posle preokreta našao svoje mesto među 16 najboljih.

Fric je slavio u tri seta rezultatom 6:7 (3), 6:3, 6:2 za nešto više od dva sata igre.

Britanac, 27. teniser sveta, je bio bolji tokom čitavog prvog seta tokom kog je u tri navrata imao priliku da oduzme servis protivniku. Jedna od brejk šansi je bila i set lopta na 5:4, ali je bilo suđeno da odluka padne u taj-brejku.

Tamo je najbolji britanski teniser napravio dva mini-brejka što je bilo dovoljno. Doduše, samo za set.

Imao je Drejper 0:40 na startu drugog seta, ukupno šest brejk lopti u tom gemu, ali ih nije iskoristio. Bio je to poziv za buđenje Frica koji je zaigrao daleko bolje u nastavku.

Napravio je brejk i potom izjednačio u setovima, a potom u setu odluke "počistio" protivnika.

Fric će u narednoj rundi igrati protiv boljeg između Lorenca Muzetija i Marijana Navonea.

Podsetimo, on se nalazi na strani žreba gde je i naš Novak Đoković sa kojim je igrao u četvrtfinalu Vimbldona. Novi meč bi mogli da odigraju u polufinalu Olimpijskih igara.