21:47

Lajović eliminisan posle rolerkostera

Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na Olimpijskim igrama.

EPA-EFE/Alberto Estevez

Dušan Lajović, Duci, poražen je od nemačkog igrača Maksimilijana Marterera sa 2-1 u setovima na startu Olimpijskih igara u Parizu.

Marterer je do trijumfa stigao rezultatom 6:3, 6:7 (6), 6:3, posle dva časa i 43 minuta igre.

Prvi set je Nemac dobio rezultatom 6:3, dok je u drugom rano došao do brejka prednosti i održao tu prednost i imao meč loptu, ali...

Dušan Lajović je izjednačio na 5:5 i produžio ovaj susret. U taj-brejku drugog seta je Marterer imao veliku prednost od 6:4, ali nijednu od tri meč lopte nije iskoristio.

Lajović dobija četiri poena zaredom i dolazi do osvajanja drugog seta rezultatom 7:6, samim tim obezbeđuje odlučujući period.

Duci je nošen takvim naletom energije brzo stigao do 3:1 u trećem setu, ali je onda naprasno stao, izgubio pet gemovav u nizu i naposletku ispao.

Maksimilijan Marterer će u narednom kolu igrati protiv Feliksa Ože-Aljasima.