19:45

Italijan je ipak u polufinalu - Muzeti okrenuo Frica i zakazao duel sa Đokovićem!

Italijanski teniser Lorenco Muzeti u polufinalu Vimbldona igraće protiv Novaka Đokovića.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY

Italijan je u četvrfinalu posle preokreta pobedio Amerikanca Tejlora Fric, posle pet setova - 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1.

U borbi za finale sledi mu duel sa drugim nosiocem Novakom Đokovićem, koji je dalje prošao bez borbe, pošto je Aleks de Minor otkazao učešće zbog povrede kuka.

Ovo je četvrti susret dvojice tenisera, a Muzeti je sada izjednačio na 2:2., meč na terenu broj 1 trajao je tri sata i 31 minut, a obilovao je preokretima.

Odlično je počeo Amerikanac, koji je prvi došao do brejka i kasnije rutinski dobio prvi deo igre posle 37 minuta igre.

Italijan je već u nastavku uzvratio, a posle revije brejkova u drugom setu na obe strane, set je odveden u taj brejk.

Imao je Muzeti priliku da set reši u svoju korist i mnogo ranije, ali ga neiskorišćene set lopte nisu koštale.

Sigurniji je bio u taj-brejku i na kraju sa 7:5 dobio ovaj set.

Sofascore

Na krilima dobre igre nastavio je u trećem setu, mnogo sigurnije je delovoa u odnosu na Frica, koji se nakon gubitka seta prilično pogubio.

Italijan je napravio dva brejka i to je bilo dovoljno da povede sa 2-1 u setovima.

Kada se činilo da je u naletu i da ga samo jedan set deli od polufinala i meča sa Đokovićem, Fric se probudio i odigrao odličan četvrti set.

Ključni brejk je napravio u osmom gemu i odveo je meč u peti odlučujući set, u kom je samo igrao jedan teniser.

Tejlor je opet nestao, Muzeti ubacio u višu brzinu, uzeo dva rana brejka i poveo sa 5:0, kada je bilo jasno da je ovde se rešeno.

Na kraju posle nešto više od tri i po sata igre, Lorenco Muzeti je uspeo da obezbedi polufinale, što mu je najbolji uspeh u karijeri.

Sledi mu meč sa Đokovićem u petak, kada će biti poznato ko će u finale.

U petak duel sa Đokovićem

"Nerovatno bolje od mene zna podlogu i stadion. Šalu na stranu, on je svuda legenda. Poslednjih godina je na Vimbldonu napravio nešto zaista nezamislivo. Imao sam priliku da igram protiv njega mnogo puta. Znamo se dobro. Uvek je bila velika borba. Očekujem da tako bude i sada. Mislim da će to biti jedan od najtežih izazova. Ali ja sam ambiciozan momak i voleo sam izazove. Daću sve od sebe. Daću 100 odsto. Videćemo šta će se desiti", rekao je Muzeti.