Nova vest
Tenis 9

6.6.2024.

10:00

Na Rolan Garosu nikad veće gužve, ali i cene FOTO

Kiša je ove godine malo smanjila posetu na Rolan Garosu, mada se to nikako ne može osetiti u zvaničnim prodavnicama širom kompleksa u Bulonjskoj šumi.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Milan Tomić/B92.sport

Deluje da ovolike gužve u šopovima pariskog Grend slema nisu bile odavno, iako su cene za neke artikle bezobrazno visoke.

Pošto na Rolan Garosu gotovo nigde nema krova da se sakrijete kada krenu padavine, logično je da požurite u najveću prodavnicu, koja se nalazi tik ispod terena broj 2 i 3, na samom ulasku u kompleks.

Mada, redovi za kase za plaćanje, kojih ima gotovo 30, bili su veliki čak i u danima kada se sunce konačno umesto oblaka pojavilo na nebu.

Uprkos velikoj površini, prodavnica je često bila toliko puna, da su bili formirani redovi za ulazak u nju. Najbolje vreme za kupovinu definitivno je bilo pre početka mečeva od 11.00 časova ili, pak, pred zatvaranje, tamo negde oko 22.00 časa.

Ako pogledate interesovanje, reklo bi se da je ponuda baš dobra, a cene pristupačne. Međutim, ništa od toga, iako naravno ima interesantnih stvari, ali i sitnica za uspomenu sa ovog turnira.

Sudeći po zvaničnom sajtu, posetioci su najviše pazarili peškire, identične koje koriste igrači i čija je cena okruglo 50 evra.

Tražen je bio i ceger u vrednosti od 12 evra, koji smo i mi novinari dobili na poklon od organizatora, a nezaobilazan je bio i štand sa kačketima, koji koštaju 26 evra.

Majicu za simbolima Rolan Garosa ili nekog drugog Grend slema ne možete naći za manje od 30 evra, dok ozbiljnije polo varijante idu i do 130 evra.

Najjeftiniji duks, odnosno trenerka, košta 45 evra, dok gornji deo opreme (džemper) koje nose sudije na Garosu, ceni se na čak 210 evra.

Što se tiče donjeg dela, šortsevi se kreću od 45 do 100, a trenerke, odnosno pantalone, u rasponu od 60 do 110 evra.

Kada je konkretno teniska oprema u pitanju, paket od četiri loptice je desetak evra, džambo lopte su 32 evra, reketi od 45 do 290, a torbe od 10 do 150 evra.

B92.sport

Kišobran sa logom turnira, koji je ove sezone bio i te kako potreban, košta 45 (manji) tj. 65 evra (veći), dok šešir ima cenu od 55 evra.

Ako govorimo o sitnicama, suvenirima, najisplativija je kutijica sa osam malih magneta po ceni od 12 evra. Ostali magneti, kao i privesci, koštaju između sedam i 12 evra.

Šolja je 18 evra, flaša 19 rokovnik 15, novčanik 12, naočare od 100 do 130 evra, kaiševi od 40 do 220 evra...

U suštini, cene iz godine u godinu rastu. Deluje da su u Parizu veće nego na ostalim Grend slemovima, naročito kada su u pitanju hrana i piće.

Velika je ponuda zaista, ali najveće interesovanje vlada i dalje za palačinkama (5e), ali i sladoledima, koje pravite "sami", birajući sastojke koji idu preko i za to ćete morati da izdvojite osam evra.

Moram da priznam da je bilo "povuci-potegni" u sredu, pošto su svi na Rolan Garosu slavili internacionalni dan zdrave hrane, pa je u ponudi bila isključivo vegetarijanska hrana, na koju nismo navikli.

Stoga je 20 evra, kojih svaki novinar dnevno ima na akreditaciji, moralo da se potroši na "gluposti", dok je ručak morao da se traži van kompleksa, gde nemaju problema sa mesnim proizvodima.

Podeli:

Komentari 9

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Google "u neverici"

Iz Google-a je, nedugo nakon zahteva Ministarstva pravosuđa SAD, stigao oštar odgovor u kojem iznose svoje argumente i najavljuju sudsku bitku za očuvanje poslovanja.

Bug

18:00

13 h

Novo Sport Video Menu