Sportovi na vodi 21

8.8.2024.

13:56

Srbija ostaje na dve medalje – kajakaši šesti u finalu

Srpski muški četverac u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov finale su okončali na šestom mestu.

Profimedia

Posle ponovljenog starta trke, srpski kajakaši su bili na deobi četvrtog mestal, ali su pred kraj trke izgubili snagu i na kraju su pali na šesto mesto, gde su i završili trku sa vremenom 1:21,52.

Zlato je pripalo Nemcima sa 1:19.80, srebro ide Australiji sa 1:19.84, a bronza Španiji sa 1:20.05.

Nažalost, ostaje žal zbog mnogo boljih nastupa u kvalifikacijama i pre svega polufinala, u kojem je naš četverac bio za dve sekunde brži nego u finalu, što je vreme koje je bilo dovoljno za bronzu!

Kada se sve sabere, možemo zaključiti da je ovo bio jedan dobar rezultat, i da ovo šesto mesto je možda bilo i više od očekivanog.