Rukomet 0

9.8.2024.

18:19

Rukometaši Nemačke u finalu OI posle 20 godina

Rukometna reprezentacija Nemačke prvi je finalista olimpijskog turnira posle dramatičnog meča, trilera protiv Španije i pobede rezultatom 25:24 (12:12).

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Aaron Favila

Junak Nemaca je fenomenalni golman Andreas Volf sa 22 odbrane danas!

U finalu Nemačka će igrati protiv boljeg iz duela Danska - Slovenija.

Polufinalni okršaj Nemaca i Španaca u Lilu opravdao je očekivanja i najprobirljivijih ljubitelja rukometa, od prvog do poslednjeg minuta ovo je bio apsolutni spektakl od utakmice.

Nemci su poveli u začetku meča 3:0, imali i 5:2, potom 11:7, ali je poluvreme završeno poravnanjem - 12:12.

Nalet Španaca bio je samo najava neverovatnih uzbuđenja u nastavku meča.

Nemačka je i u nastavku bila duže u vođstvu, maksimalno tri gola (20:17) ali ni tada Španija nije bila otpisana. Štaviše, usledio je udar ekipe Đordija Ribere koja je prvi put povela u 51. minutu (23:22) preko Gomeza.

Nemcima je pobeda polako počela da izmiče iz ruku.

Tada je na scenu stupio neverovatni golman Volf - odbranio je gotovo sve pokušaje Španaca koji su išli u gol do kraja meča.

Španski rukometaši su imali dve prilike da odu na +2 međutim svaki put je Volf bio zid za njih, a potom je stigla kazna za promašaje na drugoj strani. Dva vezana gola postigli su nemački rukometaši (), za preokret 25:24, međutim ni tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Trebalo je odbraniti minimalac, Španije je imala poslednji napad na 27 sekundi pre kraja, nije bilo najboljih rešenja da se ugrozi Volf, doduše stigao ej na kraju udarac u gol, ali uzalud - Volf se isprečio i odveo Nemce u finale.

To će biti prvo olimpijsko finale za Nemačku još od Atine 2004. kada su poraženi od Hrvatske u borbi za zlato.

Poslednju medalju na OI rukometaši Nemačke osvojili su 1980. godine.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Usins sa šest golova, Gola sa četiri, koliko su postigli Knor i Spet.

Kod Španaca Feranandes je bio najefikasniji sa pet golova.