Olimpizam 7

4.8.2024.

23:08

Dva zlata: Srbija 21. na svetu – Amerikanci na tronu sa 71 medaljom

Završen je program devetog dana Olimpijskih igara i Amerikanci su osvojili najviše medalja do sada.

FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ nr

Zajedno smo putem našeg LIVE BLOGA pratili sportska dešavanja sa Olimpijskih igara, a jedan od najznačajnijih, ako ne i najznačajniji događaj obeležio je srpski sportista, Novak Đoković.

On je pobedio Karlosa Alkarasa u finalu teniskog turnira i postao olimpijski šampion.

Sada, Srbija ima dve zlatne medalje i nalazi se na 21. poziciji prema rang listi objavljenoj na sajtu Olimpijskih igara.

Na prvoj poziciji su Amerikanci. Sjedinjene Američke Države su u dosadašnjem delu takmičenja ukupno osvojile 71 medalju, od čega 19 zlatnih i po 26 srebrnih i bronzanih medalja.

Drugoplasirani su reprezentativci Kine koji su u dosadašnjem delu takmičenja osvojili 45 medalja. Imaju 19 zlatnih, 15 srebrnih i 11 bronzanih odličja.

Trećeplasirani su Francuzi koji imaju 44 medalje, a imaju 12 zlata, 14 puta su osvajali srebro i 18 puta bronzu.

Potom sledi Australija, čiji su sportisti osvojili 12 zlatnih, 11 srebrnih i 8 bronzanih medalja i ukupno imaju 31 odličje, dok su petoplasirani sportisti Velike Britanije sa 37 medalja – 10 zlata, 12 srebra i 15 bronzi.

Od država iz regiona, Mađarska je na 12. mestu sa 8 medalja od čega su 3 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane, a Rumunija je plasirana na 13. poziciji sa 7 medalja. Oni imaju 3 zlata, 3 srebra i 1 bronzu.

Hrvatska je na 18. mestu sa 2 zlata i po jednim srebrom i bronzom i ukupno imaju 4 medalje.