Olimpizam 0

4.8.2024.

15:44

Agonija olimpijske šampionke iz Rija VIDEO

Špankinja Karolina Marin u grču i bolovima je završila polufinalni meč u badmintonu na olimpijskom turniru u Parizu.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/DIVYAKANT SOLANKI

Olimpijska pobednica iz Rio de Žaneira osvojila je prvi set protiv Kinsekinje Bing Điao He sa 21:14, u drugom je vodila 10:7 i bila na putu trijumfa, ali se tada povredila i nije mogla da nastavi meč.

U pitanju je, prema prvim informacijama, teža povreda kolena.

Karolina je uplakana pala na tlo, u agoniji, potom joj se nekoliko minuta pružala pomoć i bilo je jasno da neće moći da nastavi borbu.

Meč je uskoro zvanično registrovan u korist njene protivnice.

Maleroznu Špankinju na kraju su u kolicima izveli sa terena.

U finalu olimpijskog turnira u badmintonu ženske konkurencije igraće prvi nosilac Se Jung An iz Južne Koreje i pomenuta Kineskinja Bing Điao He, koja je bula na rubu poraza od Karoline.

U prvom ženskom polufinalu An je nakon tri seta savladala Indonežanku Gregoriju Marisku Tunjung rezultatom 2:1 (11:21, 21:13, 21:16).

U finalu muške konkurencije igraće Tajlanđanin Kunlavut Vitidsarn i branilac naslova Danac Viktor Akselsen.

Vitidsarn je do rezultata karijere stigao pobedom protiv Malezijca Zi Đie Lija sa 2:0 (21:14, 21:15), dok je Akselen u polufinalu savladao Indijca Lakšjuu Sena sa 2:0 (22:20, 21:14).