Kraj prvog dana: Nadal odustaje od meča sa Đokovićem?; "Pljuštali" rekordi; Spektakl Kanade i Grčke

Prvi dan Olimpijskih igara mogli ste da pratite uživo u LIVEBLOGU B92.sport.

Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Prva je nastupila veslačica Jovana Arsić, koja je u skifu obezbedila četvrtfinale.

Srpski veslački dubl u sastavu Martin Mačković/Nikolaj Pimenov potom nije uspeo da obezbedi polufinale – moraće u repasaž.

Džudistkinja Milica Nikolić je na startu bila bolja od Slovenke Maruše Štangar (1:0). U 1/8 finala izgubila je od Špankinje Laure Martines Abelende (10:0).

Strelac Damir Mikec je kao prvi završio kvalifikacije u disciplini vazdušni pištolj i tako se plasirao u finale.

Muška plivačka štafeta je u disciplini 4x100m kraul zauzela 11. mesto u kvalifikacijama, te tako nije uspela da obezbedi finale.

Zorana Arunović nije uspela da se plasira u finale discipline vazdušni pištolj, pošto je završila kao 10. u kvalifikacijama.

Novak Đoković je savladao u prvom kolu Metjua Ebdena sa 6:0, 6:1.

Bokserka Sara Ćirković u kategoriji do 54 kilograma izgubila je na startu od Jutamas Jitpong (4:1).

Stonoteniserka Izabela Lupulesku poražena je rezultatom 4-0 od Adrijane Dijas i završila takmičenje.

Sva dešavanja pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Završeno

23:43

To bi bilo sve za prvi dan

Hvala što ste bili uz nas, čitajte b92.sport i ostanite u toku svih dešavanja koje zajedno pratimo UŽIVO.

23:25

Šta nas čeka u nedelju?

Baš kao i prvog dana Olimpijskih igara, u nedelju 28. juna ćemo videti veliki broj srpskih sportista kako se takmiči na Olimpijskim igrama u Parizu.

Program otvara Strahinja Bunčić, pošto će srpski bokser nastupati u 10 ujutru po našem vremenu.

Oko 11:15 je planiran Lazar Kovačević, koji Srbiju predstavlja u streljašvu, a 15 minuta kasnije će Vahid Abasov boksovati za Srbiju.

Srbija će od 12 časova i 5 minuta igrati vaterpolo protiv Japana, a onda nas čeka odbojkaški spektakl Srbije i Francuske od 17 časova.

Glavni meč dana, ako tako možemo reći, igraće Srbija i Sjedinjene Američke Države. Košarkaški duel koji će gledati ceo svet počinje u 17 časova i 15 minuta.

Za kraj, Srbija će pratiti košarkašice koje od 21 čas igraju protiv Portorika i veliki su favoriti.

23:21

Medalje, prvi dan:

1. Australija (3 zlata, 2 srebra)
2. Kina (2 zlata, 1 bronza)
3. SAD (1 zlato, 2 srebra, 2 bronze)
4. Francuska (1 zlato, 2 srebra, 1 bronza)
5. Južna Koreja (1 zlato, 1 srebro, 1 bronza)

23:13

23:10

23:07

23:06

Kanada slavila posle drame!

Košarkaši Kanade pobedili su Grčku rezultatom 86:79.

Sjajna košarkaška predstava NBA zvezda iz obe reprezentacije, ali na kraju je Janisova "brutalna" partija bila nedovoljna i Kanađani su pobedili na startu Olimpijskih igara.

22:56

Osaka eliminisana

Nemačka teniserka koja je najavila kraj karijere nakon Olimpijskih igara, Anđelik Kerber, eliminisala je Japanku Naomi Osaku.

Anđelik Kerber je trijumfovala sa 2-0 u setovima, tačnije 7:5, 6:3 i Osaka je završila takmičenje u Parizu.

22:43

Nadal ne igra protiv Đokovića?

Da li će igrati singl?

"Ne znam, razgovaraću sa timom. Donećemo odluku koja je najbolja za nas kao ekipu, kako bismo imali najveće šanse da donesemo medalje Španiji. Da povećamo šanse da se to dogodi. Nekada je manje više. Sutra ćemo doneti odluku a li ću igrati ili ne, moram da razgovaram sa svima", dodao je Nadal.

22:38

Pejović: Mikec može do zlata

Četvorostruki predstavnik Srbije na Olimpijskim igrama (OI) u streljaštvu Srećko Pejović rekao je večeras da je bilo očekivano da se srpski strelac Damir Mikec plasira u finale OI u Parizu, kao i da ima šanse da osvoju zlatnu medalju, budući da je on u svetskom vrhu već godinama unazad i da je trebalo samo rutinski da se odradi ono što on već ume, "zna i ima u rukama".

Pejović je rekao za Tanjug da je Mikec profesionalno "izgurao ulazak u finale koji je bio očekivan". On je istako i da je u sportu kao što je streljaštvo najvažnije ući u finale.

"Tamo ide samo osam takmičara, svi ostali ispadaju i nema nekih dodatnih takmičenja - ko je upao, upao je", rekao je Pejović. Pejović je istakao da se Mikec dobro snašao, da mu je konkurencija bila jaka, kao i da je on sazreo i rasterećen, a uz to je osvojio i srebrnu medalju na OI u Tokiju.

"Znam da on hoće zlato i iz Pariza, ali se to ne može planirati. To ne zavisi samo od vas i vašeg nastupa, nego i od ostalih učesnika. Ali, mislim da može da dođe do medalje", naglasio je Pejović.