A svi sa jednim ciljem, da svako ko može, na bilo koji način, bude deo najveće planetarne sportske smotre.
Još samo jedan dan ostao je do početka Olimpijskih igara u Parizu, a ovog četvrtka u "grad svetlosti" stigao je i B92.sport.
Prestonica Francuske narednih dana živeće za olimpijske vrednosti, a duh takmičenja nastalog u drevnoj Grčkoj, može se osetiti već posle sletanja na aerodrom "Šarl de Gol".
B92.sport/DP
Dok čekate prtljag svakog časa prići će vam neko od volontera, posebno ako imate obeležje svoje države, da vas upita treba li vam pomoć ili da vam samoinicijativno objasni gde se i šta nalazi, kako biste što brže i bezbednije stigli na lokaciju na koju se krenuli.
Engleski jezik im možda nije savršen, u kombinaciji sa francuskim akcentom, više ih nećete razumeti nego što hoćete, ali će oni ma sve načine pokušati da vam izađu u susret.
Volontiraju i stari i mladi, a gotovo da nema razlike u stepenu ljubaznosti koju će vam pokazati prilikom susreta.
Svaki novinar pod dolasku u Pariz morao je da prođe proces čekiranja akreditacije, a jedan takav pult je baš na pomenutom aerodromu.
B92.sport/DP
Gužve gotovo da nema, u stanju pripravnosti je nekoliko ljudi iz organizacije, koji neće dozvoliti da se stvore bilo kakvi redovi.
Tu će vam plasticifirati akreditaciju, dati karticu za gradski prevoz, koji je za olimpijske izveštače besplatan (u praksi je za sada drugačije) i najsrdačnije moguće će poželeti lep i prijatan boravak u gradu na Seni.
Utisak je da su rešeni da budu dobri domaćini, a uz svaku informaciju rado će vas počastiće širokim osmehom.
Ili ćete možda dobiti pitanje "Kako si?", na dobrom srpskom jeziku kada vide da na vašoj garderobi imate srpsku trobojku i grb.
U samom srcu Pariza vidi se da je ovaj grad trenutno epicentar ne samo sporta, već i celog sveta, a na ulicama ne može da prođete, a da ne vidiite policiju, vojsku...
Ništa se ne prepušta slučaju ni u glavnom Medijskom centru, gde svaki novianr mora da prođe dva prstena kontrole ne bi mogao da uđe u prostor za rad.
Ostaje da vidimo kako će proteći ceremonija otvaranja, koja je zakazana za petak od 19.30 i prvi put biće održane van olimpijskog stadiona.
Deluje da je Pariz spreman i da će Igre početi baš onako kako su zamislili.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Srbiju će na Zimskim Olimpijskim igrama (ZOI) u Milanu i Kortini dAmpeco predstavljati Anja Ilić, Aleksa Tomović i Miloš Milosavljević, saopštio je Olimpijski komitet Srbije (OKS).
Atletičarka Angelina Topić i rvač Aleksandar Komarov proglašeni su za najuspešnije sportiste Srbije za 2025. godinu u izboru Olimpijskog komiteta Srbije.
Svetska fudbalska federacija (FIFA) podelila je na sastanku u Dohi kontinentalne kvote za ućešče reprezentacija na Olimpijskim igrama 2028. u Los Anđelesu.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar