Srbiju će u Parizu predstavljati 112 sportista u 15 sportova.
"To je respektabilna cifra s obzirom na broj stanovnika koji imamo i to su ljiudi koji su zaslužili da se nađu na OI i od svih očekujemo dobre rezultate", rekao je Gajić gostujući na TV Prva.
Gajić je istakao da je lepa tradicija što će zastavu Srbije nositi dvoje sportista.
"Maja Ognjenović i Dušan Mandić će nositi našu zastavu, to je lepa tradcija koja je skoro uvedena. Uvek je bila borba, ko će bude, koji sport...Inteligentno rešenje, oboje zaslužuju da nose zastavu", dodao je ministar.
Maja Ognjenović je istakla da je velika čast što nosi zastavu na otvaranju Olimpijskih igara, ali i velika obaveza.
"Boravak u reprezentaciji je dobrovoljan i niko nije tamo nateran da dođe, pogotovu Maja, koja je mozak i stožer tima, koja zna svoju ulogu. Kao sportista, ona shvata širu sliku. Izuzetno koristan član našeg Olimpijskog tima, da prenosi mladim sportistima šta znači biti reprezntatiovac Srbije i šta znači predstavlajti zemlju. To je nešto specijalno zbog čega klinici kreću da se bave sportom", istakao je.
Srbija na OI u Tokiju osvojila devet medalja, a koliko medalja očekuje u Parizu?
"Izrazili smo želju i očekivanje da bude 10 plus medalje, ali ono što je jako važno da su treneri i članovi i stručnog štaba zadovljni radom na pripremama. Realnost je 10 medalja, mnogo zavisi od strelaca, atletike, boksa, rvanja, tekvondo, basketa 3x3... Basketaši su samouvreni, govor tela to kaže, imaju pokriće za te reči koji izjavljuju", istakao je Gajić.
Barselona i Baskonija su sinoć odigrali najbolju utakmicu u Evroligi ove sezone, nakon tri produžetka je slavila Blaugrana (134:124) iz čijih redova dolazi i najkorisniji igrač (MVP) 17. kola.
Rezultati ankete čitalaca portala B92.sport nakon istorijskog debakla u Kaunasu izazvali su priličnu nevericu i otvorili pitanje – koju su utakmicu gledali oni koji su glasali?
Svetska fudbalska federacija (FIFA) podelila je na sastanku u Dohi kontinentalne kvote za ućešče reprezentacija na Olimpijskim igrama 2028. u Los Anđelesu.
U Ministarstvu sporta Republike Srbije održan prvi zajednički sastanak ministra sporta Zorana Gajića i predsednika Olimpijskog komiteta Srbije Dejana Tomaševića.
Novi predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Dejan Tomašević izjavio je da će svojim iskustvom pomoći sportistima i trenerima u boljim pripremama za Olimpijske igre.
Barselona i Baskonija su sinoć odigrali najbolju utakmicu u Evroligi ove sezone, nakon tri produžetka je slavila Blaugrana (134:124) iz čijih redova dolazi i najkorisniji igrač (MVP) 17. kola.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Danske vlasti su objavile izveštaj vojne obaveštajne službe u kojem se navodi da je Rusija tokom 2024. i 2025. izvela sajber napade na infrastrukturu i sajtove u toj zemlji, a takođe se otkrivaju i novi slučajevi koji ranije nisu prijavljeni, prenosi danas AP.
YouTube više neće deliti svoje muzičke podatke sa platformom Billboard, navodeći kao razlog neslaganje sa načinom na koji se ponderišu strimovi prilikom izrade američkih muzičkih top-lista.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar