18:28

Grbić osigurao medalju na Olimpijskim igrama!

Odbojkaši Poljske prvi su finalisti Olimpijskih igara.

FIVB

Reprezentacija koju sa klupe predovodi Nikola Grbiće je posle taj-brejka (3:2) savladala Amerikance rezultatom 25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13.

Vilfredo Leon je imao 25 poena, Norbert Huber 15, Tomaš Fornal 13, a Bartoš Kurek 11. Kod Amerikanaca je Metju Anderson stao na 24 poena, Eron Rasel je dodao 20, a dvocifren je bio još Maksvel Holt sa 11 poena.

Nastavili su Poljaci niz uspeha koji imaju protiv SAD. Slavili su i u četvrtom uzastopnom međusobnom duelu, trećem u zvaničnim mečevima.

Bolje su ušli u meč, osvojili prvi set, pre nego što se i protivnik proubudio i najavio preokret. Amerikanci su vodili do pred sam kraj četvrtog seta, koji je mogao i biti set odluke, ali je Poljska preokrenula i uspela da odvede meč u taj-brejk.

Tamo je evropska selekcija bila bolja, stigla do čak četiri meč lopte i iskoristila poslednju.

Poljaci će u finalu igrati protiv pobednika duela Italija i domaćina Francuske koji počinje u 20 časova.