Odbojka 301

6.8.2024.

23:29

Krah Srbije u četvrtfinalu OI; Ognjenović: Definitivno kraj; Gvideti se povukao VIDEO

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije porazom od Italije (3:0) eliminisana je sa olimpijskog turnira.

Profimedia

Tako će Srbije po prvi put od 2015. godine biti van borbe za medalju, ako se računaju sva velika takmičenja.

Srpske odbojkašice će tako na zlato na Olimpijskim igrama morati da čekaju na Los Anđeles 2028. godine.

Šteta za prvi set, koji je dobila reprezentacija Italije, ali je Srbija u većem delu seta igrala dobro.

Imala je Srbija prednost od 13:9 i 19:15, ali nije uspela da sačuva vođstvo, pa je Italija na kraju ipak došla do seta prednosti, jer su Italijanke u presudnim trenucima bile preciznije i manje su grešile od Gvidetijevog tima.

Kao da je kraj prvog seta uticao na odbojkašice Srbije da se unese neka nesigurnost u igru.

Profimedia

Dobro je Srbija otvorila set i imala prednost od 3:1, ali su Italijanke smanjivale prednost kako set odmicao tako su rivalke Srbije napravile seriju od tri poena zaredom i došle do prednosti od 9:6.

Prednosti Italije je rasla sve do šest poena (19:13), Srbija nije mogla da se vrati u ovaj meč, svojim čestim greškama, najviše iz servisa. Tako su Italijanke došle do prednosti od dva seta prednosti.

U trećem  setu je situacija bila identična kao sa kraja drugog seta. Italija je brzo došla do velike prednosti koja se kako je set prolazio sve više povećavala i bilo je izvesno da će srpske odbojkašice okončati svoje takmičenja na OI u četvrtfinalu.

Mnogo grešaka na servisu, Italija nije dozvolila srpskim odbojkašicama da se vrate u meč, pa su tako i ovaj set dobile sa rezultatom 25:20 i tako obezbedile plasman u polufinale OI, gde će se sastati sa Turskom.

Sofascore

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.

Đovani Gvideti

"Desilo se da smo izgubili od protivnika koji je bolji od nas i bolje je igrao na OI. Nadali smo se zlatu, ispadanje u četvrtfinalu nije ono što smo želeli", rekao je Gvideti.

III set, pobeda Italije – 25:20

Odbojkašice Italije su pobedile Srbiju u utakmici četvrtfinaka OI pobedom u tri seta i tako su se plasirale u polufinale i ušle u borbu za medalju.

22:17

III set, 14:19 – Lozo dolazi do poena

Sara Lozo dolazi do novog poena 19:15

Ali sada kad nam treba neka serija poena, Italija do svojih poena.

Jovana Stevanović uz mnogo sreće dolazi do poena 20:15

22:14

Profimedia

22:11

III set, 14:10 – serija poena Srbije

Uspela je Srbija da veže tri poena, ali je Paola Egonu vratila pet poena prednosti. 15:10

Tijana Bošković za 15:11