Odbojka 7

5.8.2024.

15:43

Japan izbacio Srbiju, pa doživeo tragediju – Italija gubila 2:0 i 24:21, pa prošla dalje

Odbojkaši Italije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara.

FIVB

"Azuri" su posle preokreta savladali Japan uz rezultat 3:2 (20:25, 23:25, 27:25, 26:24. 17:15).

Preokret je predvodio Alesandro Mikjeleto sa 24 poena, Danijele Lavija i Juri Romano su dodali po 19. Dvocifren je bio još Đanluka Galasi sa 11.

Kod Japana je briljirao Juki Išikava sa 32 poena, dok je Judži Nišida imao 22.

Azijska selekcija je stala na korak od velikog uspeha. Silovito su otvorili meč i brzo stekli prednost od dva seta.

Imali su u trećem setu 24:21 i tri meč-lopte koje nisu iskoristili, a Italijani uzvratili izjednačivši i odveli meč u taj-brejk.

Tamo su Japanci imali još jednu šansu da slave, ali ponovo su bili neuspešni. Ponovo ih je stigla i kazna.

Rival u polufinalu će im biti bolji iz duela Francuske i Nemačke koji počinje u 17 časova.