Košarka 114

6.8.2024.

23:11

Ubedljiva pobeda "Drim tima" – Ameri zakazali duel sa Srbijom

Košarkaši Sjedinjenih Američki Država ubedljivo su savladali Brazil sa 122:87 u četvrtfinalu Olimpijskih igara.

FIBA

"Drim tim" će u polufinalu odmeriti snage sa Srbijom, koja je nešto ranije nadigrala Australiju (95:90).

Ameri su rutinski došli do pobede protiv Brazila, diktirali su ritam od prve četvrtine i došli do ubedljive pobede. Na poluvremenu su imali +27 (63:36). Da bi do kraja dodatno uvećali prednost i efektivno ušli u polufinale.

Podelili su uloge na terenu, a najraspoloženiji je bio Devin Buker sa 18 poena, pratio ga je Entoni Edvards sa 17 poena i pet skokova.

Dvocifreni su bili i Džoel Embid sa 14 poena i sedam skokova, kao i Entoni Dejvis sa 13 poena i osam skokova, Lebron Džejms je dodao 12 poena uz tri skoka i devet asistencija, dok je Kevin Durent ubacio 11.

Kod Brazila se istakao Bruno Kaboklo sa 30 poena i šest skokova, pratio ga je Žoržinjo Di Paula sa 15 poena i osam skokova, dok je Marselinjo Uertas ubacio devet uz pet asistencija.

Izabranici Stiva Kera su odlično ušli u meč, rutinski su dobili prvu četvrtinu, raspoložen je bio Džoel Embid, koji je "povukao" napad "Drim tima", a potom su se priključili i ostali. Prvu četvrtinu su dobili 30:15, a potom je raspla prednost iz minuta u minut, da bi na kraju imali +27 na poluvremenu – 63:36.

Tokom treće četvrtine se nisu igrale odbrane, obe ekipe su ubacile po 30+ poena, ipak Brazilci su dobili treću četvrtinu sa 35:31.

Još jednom su Ameri "dodali gas" u četvrtom kvartalu, koju su dobili sa 28:16 i upisali ubedljivu pobedu – 122:87.

Utakmica sa Srbijom je na programu osmog avgusta, ali još uvek nije određeno tačno vreme.

23:09

40' Kraj meča, pobeda "Drim tima" – 122:87

Ameri su rutinski došli do pobede i ubedljivo savladali Brazil.

U polufinalu će igrati protiv Srbije.

Konačan rezultat – 122:87.

23:07

38' Edvards u ritmu

Posustaju sada napadi, već je sve rešeno. Ostalo je dva minuta do kraja.

Kaboklo pogađa za Brazil, Edvards je bio precizan sa penala za Amere.

Trenutno je 117:82 za Amere.

23:00

36' Ameri gaze ka pobedi

Još poena Kabokla, trenutno ima 26 poena, na drugoj strani Bem Adebajo u ritmu.

Ameri vode 112:80.

22:59

34' Ameri održavaju prednost

Benite pogađa za dva poena, a na drugoj strani Haliburton precizan, njegovi prvi poeni – 76:106.

22:57

33' "Drim tim" na +30

Jago prekida lošu seriju Brazila, pogađa trojku.

Dejvis pogađa uz faul Felisija, siguran i sa penala – 74:104.

22:55

32' "Stotka" Amera

Di Paula još jednom beleži promašaj za tri poena. Ne pogađa ni Edvards.

Još jedan promašaj Di Paule, a potom faul nad Durentom.

Siguran je sa penala 2/2.

"Drim tim" vodi – 101:71

22:54

31' Edvards u seriji