15:45

Svi navijaju da Španija izgubi i da Srbija pobedi

Dešava se veoma dramatična situacija na Olimpijskim igrama u Parizu.

FIBA

Košarkaši Grčke pobedili su Australiju na Olimpijskim igrama rezultatom 77:71 u poslednjoj utakmici grupne faze.

Bila je to izuzetno dramatična utakmica u kojoj je Grčka imala i 18 poena prednosti, a u finišu strahovala od poraza jer je Australija igrala fenomenalno drugo poluvreme.

Nakon ove pobede Grčke nad Australijom, koš razlika sada izgleda ovako:

Australija +6
Grčka -1
Španija -7

Dakle, situacija je jasna. Svi navijaju da Španija izgubi od Kanade, a taj susret počinje u 17 časova i 15 minuta.

Ukoliko Španija pobedi Kanadu, sve je gotovo i za Australiju i za Grčku. Pošto je Australija izgubila sa manje od 9 razlike, pobeda Kanade nad Španijom (pobeda veća od 4 poena razlike) donosi Australiji drugo mesto i Grčkoj šansu za prolaz dalje.

Pored toga, Australiji i Grčkoj će trebati pobeda Srbije nad Južnim Sudanom u subotu. "Orlovi" moraju da pobede sa više od 3 poena razlike kako bi obe pomenute selekcije imale šansu za prolaz u narednu fazu takmičenja.