Košarka 12

30.7.2024.

23:00

Nemci srušili Brazil, sa Francuskom za prvo mesto – Kaboklo završio ranije, Jago dominirao

Košarkaši Nemačke su savladali Brazil sa 86:73, u okviru drugog kola grupe B na Olimpijskim igrama u Francuskoj.

FIBA

Nemačka je pobedom gotovo sigurno obezbediti plasman u narednu fazu i boriće se protiv Francuza u poslednjem kolu grupne faze.

Nemci su imali oscilacije u igri, ispustili su dvocifrenu prednost stečenu u prvoj četvrtini, Brazil je uspeo da se vrati u egal (40:40). Ipak, u drugom poluvremenu su pokazali zašto su šampioni sveta i rutinski su savladali Brazilce.

Najraspoloženiji je bio Denis Šruder sa 20 poena, tri skoka i šest asistencija, pratio ga je Franc Vagner sa 17 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Dvocifreni su bili još Isak Bonga sa 15 i Andreas Obst sa 14 poena.

Kod Brazila se istakao košarkaš Crvene zvezde Jago dos Santos sa 18 poena, četiri skoka i osam asistencija, dvocifren je bio i Vitor Benite sa 17 poena.

Bruno Kaboklo je meč završio u trećoj četvrtini zbog pet faulova sa šest poena i pet skokova.

Nemci su silovito krenuli na startu meča, brzo su došli do dvocifrene prednosti, Brazilci su se mučili da dođu do poena.

Izabranici Gordona Herberta su sa +12 (22:10) ušli u drugi kvartal, gde ih je sačekao totalno drugačiji Brazil. Zaigrali su odličnu odbranu, a krenuo ih je i šut.

U drugoj četvrtini su postigli 30 poena, naspram 18 Nemaca i došli do egala na poluvremenu (40:40).

Ipak, Nemci su uhvatili zalet u trećoj četvrtini, došli do +9 (60:51), a potom poslednjem kvartalu dodatno uvećali prednost i održali je do samog kraja – 86:73.

U poslednjem kolu, Brazil će se boriti sa Japanom za eventualno treće mesto i prolaz dalje, dok će Nemačka odmeriti snagu sa Francuskom.

22:55

40' Kraj utakmice, pobeda Nemačke – 86:73.

Franc Vagner je pogodio uz faul, siguran i sa penala.

Di Paula na drugoj strani pogađa trojku. Franc Vagner siguran za dva poena.

Pokušao je Dias da popravi razliku i pogodi trojku, ali ništa od toga.

Kraj – 86:73, Nemačka je pobedila!

22:50

39' Pet poena u nizu za Jaga

Jago pogađa šut za tri poena, na drugoj strani Obst je fauliran. Siguran sa linije penala 2/2.

Novi poeni Jaga – 70:81.

22:48

38' Nemci pred pobedom

Serija promašaja na obe strane, ali Jago prekida pogotkom prego Franca Vagnera uz faul. Siguran je i sa linije penala.

Novi poeni za Morica Vagnera – 65:79.

22:46

37' Nemci na +15

Odgovara ovaj ritam Nemcima, obe ekipe imaju krizu u napadu, ali Nemci imaju dvocifrenu prednost.

Na kraju Santos pravi faul nad Francom Vagnerom, njegov peti.

Siguran je Franc 2/2 – 62:77.

22:45

36' Nemačka održava prednost

Serija promašaja na obe strane, a onda faul nad Šruderom.

Polovičan je sa linije penala 1/2 – 62:75.

22:44

35' Trojka Bonge, Nemačka i dalje ima dvocifrenu prednost

Trojka Bonge, a potom Dias ponovo fauliran.

Siguran je ovoga puta sa penala 2/2.

Dias krade loptu, a Gui Santos postiže nove poene – 61:73

22:34

34' Brazil nije iskoristio nesportski faul

Moric Vagner gubi loptu, a potom pravi i nesportski faul.

Ipak, Dias pogađa samo jedno bacanje, a Brazil nije uspeo da iskoristi napad – 57:70.