Košarka 164

22.7.2024.

21:54

Bogdanović "sipao", Jokić u svom stilu – Srbija "raznela" Grčku!

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Beogradskoj areni selekciju Grčke rezultatom 94:72, u poslednjoj prijateljskoj utakmici pred Olimpijske igre.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Srdjan Stevanovic/Starsport

Izabranici Svetislava Pešića su tako pripremni period završili sa skorom 3-2, a prvi meč u Parizu igraće u nedelju od 17.15 protiv Amerike.

Srbija je protiv Grčke vodila od početka do kraja i rutinski je slavila u generalnoj probi za nastup na Igrama.

Najefikasniji je bio Bogdan Bogdanović sa 19 poena (2/6 za dva, 5/5 za tri) i četiri skoka. Nikola Jokić ga je ispratio sa 16 poena, osam skokova i šest asistencija.

Filip Petrušev je dodao 15 poena i osam skokova. Dvocifreni su bili još Nikola Milutinov sa 11 poena i četiri skoka, odnosno Nikola Jović sa 10 poena i četiri skoka.

Kod Grčke je najbolji bio Janis Adetokumbo sa 17 poena, šest skokova i četiri asistencije. Deset je dodao Kostas Papanikolau.

Peđa Milosavljević/Starsport

Naša selekcija iskoristila je na početku meča zbunjenost Helena, koji su bez koša bili u uvodna tri minuta.

Ubrzo se Nikola Jokić upisao, da bi mu istom merom uzvratio Janis Adetokumbo, koji je standardno prodorima iznuđivao faulove i slobodna bacanja.

Janis se mučio sa linije penala u prvom poluvremenu (3/7), ali je svakako bio najefikasniji u tom periodu – i jedini dvocifren kod gostiju.

Filip Petrušev je sa nekoliko sjajnih poteza u prvoj četvrtini skrenuo pažnju na sebe, da bi u istom ritmu nastavio Nikola Milutinov u drugom kvartalu.

Jedan od poteza večeri izveo je upravo srpski centar, koji je "zalepio" Adetokumba prilikom njegovog pokušaja polaganja.

"Orlovi" su krajem prve četvrtine prvi put stekli dvocifrenu prednost, da bi istu imali i tokom sledeće četvrtine.

Srđan Stevanović/Starsport

Ni selektori nisu bili statični u tim momentima, pošto su obojica, Svetislav Pešić i Vasilis Spanulis, zaradili tehničke zbog prigovora sudijama.

Grčka je serijom 7:0 uspela da se vrati u igru, pre nego što je nalet Srbija odbila trojkom Petruševa, a onda i poenima Bogdana Bogdanovića i Jokića, pa je na pauzu odnela prednost od 48:39.

Srbija je mnogo bolje otvorila drugo poluvreme. Bogdanović je nastavio da "rešeta", Jokić je napravio i nerealnu asistenciju, pa ni maksimalna prednost od +15 nije čudila.

Nisu se gosti predavali, pa su posle dve vezane trojke, razliku ponovo spustili na jednu cifru. Ipak, brz odgovor, u vidu nove "maksimale" od +16, stigao je od strane Srbije.

Naši reprezentativci se nisu zaustavili, tako da je već početkom poslednje četvrtine bilo jasno da ćemo ostvariti ubedljiv trijumf.

Razlika je išla i do +26 na opšte zadovoljstvo u Areni, koja je "orlove" ispratila na adekvatan način u Pariz.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

21:46

37' Srbija pred pobedom

Početkom četvrte četvrtine je već bilo jasno da su "orlovi" slavili.

Lagana, tečna igra Srbije naterala je Spanulisa na novi tajm-aut, 88:68.

21:42

35' Janis "obrglio" Jokića

Nije mogao da sačuva srpskog centra, pa ga je bukvalno zagrlio.

Tražio je Jokić i nesportsku, ali je dobio samo običan faul, 84:66.

21:40

21:38

34' Srbija se "odlepila"!

Lepršava igra "orlova" i nova maksimalna prednost, 80:62.

Zaspao je Larencakis, poentirao je posle kontre Marinković, a Spanulis je reagovao tajm-autom.

21:33

32' Grčka bolje otvorila 4/4

Jedno realizovano bacanje, a onda i trojka Larencakisa, 72:62.

"Orlovi" su brzo uzvratili, odličnom kontrom i alej-upom za Jovića, 74:62.