Košarka 81

21.7.2024.

21:50

Srbija "stotkom" razbila raspucani Japan – dominirali Jokić i Bogdanović

Košarkaši Srbije su ubedljivo savladali Japan sa 119:100, u okviru pripremnog meča pred Olimpijske igre u Parizu.

Srđan Stevanović/Starsport

Dominirali su izabranici Svetislava Pešića, prikazali su odličnu košarku i upisali laku pobedu protiv Japanaca.

Srbiju je do pobede predvodio Nikola Jokić sa 18 poena, osam skokova i sedam asistencija, imao je i dve ukradene lopte.

Pratili su ga Filip Petrušev sa 17 poena i dva skoku, kapiten Bogdan Bogdanović sa 15 poena, četiri skoka i osam asistencija, a dvocifreni su bili još Ognjen Dobrić (5sk) sa 14 i Vasilije Micić (7as) sa 12 poena.

Kod Japana se istakao Rui Hačimura sa 29 poena, četiri skoka i tri asistencije, a dvocifreni su bili još Kavamura sa 12 poena i osam asistencija i Juta Vatanabe sa 10 poena.

Srbija je na meču pokazala odličan napadački potencijal i ubedljivo savaladala protivnika, a ono što je dobro jeste da smo u sastavu videli Bogdana Bogdanovića, koji nije igrao na mečevima sa Australijom i SAD, kao i Nikolu Jovića koji se oporavio od povrede.

Na meču nije bilo samo Dejana Davidovca,  koji je i dalje pod povredom.

Srbija je odmah napravila 7:0 seriju na startu meča, pogodio je Dobrić za tri poena, a potom i dvojku, da bi odmah posle toga Petrušev bio precizan sa linije penala. Tu seriju je prekinuo Hokins pogotkom za dva (7:2).

Japan se držao u egalu, sve do polovine četvrtine (16:12), da bi potom Srbija najviše zahvaljujući Jokiću i Bogdanoviću otišla na +12 (26:14) na tri minuta do kraja prve četvrtine.

U nastavku je usledila mini-serina Japanaca, na koju su “Orlovi” odgovorili, prvo trojkom Micića, potom poenima Gudurića, a Vatanabe je stavio tačku na prvu četvrtinu sa penala (33:23).

Lepršavo su igrali “Orlovi”, rasla je prednost, Bogdanović je pogađao za tri poena, prve minute je upisao i Jović, koji je uspeo da se upiše i u listu strelaca.

Dobro su igrali izabranici Svetislava Pešića, imali su +15 (49:34), da bi Japan u završnici prvog poluvremena uhvatio priključak 10:0 serijom i sa četiri pogođene trojke i šrišao na -7 (59:52).

Srbija je brzo zaboravila završnicu prvog poluvremena i mnogo bolje ušla u treću četvrtinu, slično prvoj. Brzo je rasla prednost, već u uvodnim minutima su "Orlovi" vratili dvocifrenu prednost, serijom 14:2 došli su do velikih 73:54, a u finišu deonice i preko +20. Treći period završen je košem Nikole Jokića iz teške pozicije uz ovacije sa tribina, pogodio je za 91:70.

U poslednjem kvartalu, izabranici Svetislava Pešića su održavali stečenu prednost, selektor je dao šansu i rezervistima kako bi se izborili za minutažu.

Na kraju rutinska i ubedljiva pobeda Srbije – 119:100.

"Orlove" u ponedeljak u isto vreme od 20 časova očekuje i poslednja provera za Olimpijske igre sa Grčkom, a potom put u Francusku.

Srbija je na OI u grupi sa Sjedinjenim Državama, Portorikom i Južnim Sudanom. Prva utakmica na programu je u nedelju, 28. jula, u 17 časova protis SAD.

21:42

40' Kraj meča, pobeda Srbije – 119:100

Srbija je savladala Japan, ubedljivo 119:110!

21:39

38' Japanci nastavljaju sa trojkama

Odbranio se Japan, Toevs pogađa za tri poena – 112:94.

21:38

37' Srbija pred ubedljivom pobedom

Loš napad Srbije, Hačimura dolazi do poena u nastavku.

Faul nad Petruševim pri šutu.

Siguran krilni centar Srbije 2/2 – 112:91.

21:36

36' Igra se u ritmu

Marinković pogađa za tri poena, na drugoj strani Hokins dolazi do poena.

U nastavku nema pogotka za Japan – 110:89.

21:35

35' Japanci pogađaju trojke

Baba pogađa za tri poena, na drugoj strani precizan Micić.

Trojka za Hačimuru – 107:87