Košarka 427

17.7.2024.

20:00

"Drim tim" ubedljiv protiv Srbije – Kari nezaustavljiv, Dejvis "zaključao" reket VIDEO

Košarkaši Srbije poraženi su od Sjedinjenih Američkih Država sa 105:79, u Abu Dabiju, u okviru pripremnog meča za Olimpijske igre u Parizu.

Tanjug/AP Photo/Altaf Qadri

Okršaj Srbije i SAD, bio je prvi duel od Mundobasketa 2019, godine. Tada su "Orlovi" uspeli da savladaju Amere u borbi za peto mesto.

Ipak, u ovom meču Srbija je bila konkurentna samo četvrtinu i po, odnosno 15 minuta. Imali su "Orlovi" energije i napadački potencijal protiv tima Stiva Kera, a onda su odjednom stali.

Nisu uspeli da pariraju "Drim timu" sastavljenom od velikog broja NBA zvezda.

Srbija na ovom duelu nije mogla da računa na kapitena Bogdana Bogdanovića, a na parketu se nije našao ni Nikola Milutinov.

Najraspoloženiji u srpskom timu je bio Nikola Jokić sa 16 poena, pratio ga je Aleksa Avramović sa 14, a dvocifreni su bili još Filip Petrušev sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

U redovima "drim tima", najviše se istakao Stef Kari sa 24 poena i šutom za tri poena 6/9, pratio ga je Bem Adebajo sa 17, a dvocifreni su bili još Entoni Edvards sa 16 i Lebron Džejms sa 11 poena.

Srbija je “jako” ušla u meč, posle trojke Stefa Karija, usledio je pogodak Petruševa, ali i tehnička Svetislava Pešića. U nastavku smo mogli da vidimo “rafalnu” paljbu Karija i Avramovića.

Avramović je kreirao 8:0 seriju i doveo Srbiju do vođstva polovinom prvog perioda (14:9).

Leteli su “Orlovi” po terenu, Gudurić je ukrao loptu Dejvisa i u tri dodavanja lopta je došla do Petruševa, koji je krunsiao akciju zakucavanjem. Nedugo zatim je Jokić skinuo loptu i usledio je pas preko celog terena za Gudurića, koji je prosledio na zakucavanje Dobriću.

Brzo je Stiv Ker morao da zatraži prvi tajm-aut, pošto je Srbija vodila sa 20:16. Ipak, do kraja prve četvrtine su Ameri uhvatili zalet i uspeli da dođu do egal završnice (28:28).

Dobro je Srbija otvorila i drugu četvrtinu, Trojka Gudurića i Micića za novih +6 (34:28). Ipak, “Drim tim” je držao ritam i sredinom prve četvrtine je bilo 40:40.

Od tad su se rastrčali Ameri, napravili su seriju 16:2, Dejvis je “zaključao” reket sa tri uzastopne rampe, da bi pred kraj prvog poluvremena bilo 56:42 za tim Stiva Kera.

Do kraja poluvremena, usledila su još tri poena Jokića, koji je jedini mogao da parira u tim trenucima, ali tačku na prvo poluvreme je stavio Bem Adebajo trojkom.

Skroz je stao napad Srbije u drugom poluvremenu, prve poene je postigao Petruševe posle nešto više od tri minuta igre, a na semaforu je već bilo 47:71. Posle toga je Srbija imala 8:2 seriju, ali ponovo je stala posle tajm-auta Stiva Kera.

Dobili su Ameri i treću četvrtinu ubedljivo (24:13) i tada je bilo jasno da je sve gotovo. Do kraja trećeg kvartala su napravili 12:3 seriju, slično kao u drugoj četvrtini (58:83).

Usledila je rutinska završnica “Drim tima”, a na kraju su šansu dobili i rezervisti poput Galoveja i Hejs-Dejvisa, igrača koji igraju u Evropi.

Srbija i Amerika će biti rivali u grupnoj fazi olimpijskog turnira koji počinje u Lilu, a završava se u Parizu. Peostala dva tima u Grupi C na Igrama biće Južni Sudan i Portoriko.

Posle duela u Abu Dabiju Srbiju očekuju još dve utakmice u Beogradu. U nedelju će „Orlovi“ igrati protiv Japana, a u ponedeljak protiv Grčke.

19:56

40' Kraj meča – 79:105

Nema pogotka Hejs-Dejvisa. Na drugoj strani Petrušev pogađa uz faul.

Siguran je i sa linije penala.

Stao je Derik Vajt. To je to!

Kraj meča! 79:105.

19:55

19:52

39' Promenio je petorku Stiv Ker.

Nova trojka Amera, u nastavku loš napad Srbije.

Dobra odbrana "Orlova", a potom poeni Avramovića – 76:105.

Promenio je petorku Stiv Ker, dao je šansu rezervistima.

19:51

38' Po trojka na obe strane

Ristić je pogodio za tri poena. Loš napad Amera.

Izgubljena lopta Avramovića.

Trojka Geloveja – 74:102.

19:46

37' Nesportska Adebaja

Serija promašaja na obe strane.

U nastavku nesportski faul Adebaja nad Avramovićem.

Siguran je Aleksa sal inije penala 2/2 – 71:99

19:45

36' Trojka Dobrića

Ipak lopta u za nas, krade loptu Gudurić. Trojka za Dobrića.

U nastavku novi poeni Amera – 69:99

19:44

35' "Drim tim" na +31

Nova trojka Karija, a posle lošeg napada Srbije, Džejms pogađa uz faul Dobrića.

Promašio je Lebron dodatno slobodno bacanje.

Promašaj Gudurića za tri poena – 66:97.