Nova vest
Košarka 12

15.3.2025.

9:11

Srbija ostala bez velikog talenta?!

Andrej Stojaković, sin proslavljenog srpskog košarkaša Peđe, izabrao je da nastupa za nacionalni tim Grčke, prenose tamošnji mediji.

Izvor: SDNA

Autor: B92.sport

B92.sport
Srbija ostala bez velikog talenta?!
Profimedia

Kako piše "SDNA", koji prenosi navode "Magic Euroleague", Stojaković je iskazao nameru da obuče dres "Helena".

Iako ne navode dodatne detalje, Grci tvrde da se Stojaković na to odlučio u izboru u kom su još bile Srbija i SAD gde trenutna nastupa za Univerzitet Kalifornija. I to veoma dobro.

U proseku beleži 17,9 poena, uz 4,7 skokova , 1,8 asistencija i 1,2 blokade po utakmici, te možda najavljuje i sjajnu NBA karijeru.

Podsetimo, nedavno je selektor Srbije Svetislav Pešić izjavio da je Stojaković izabrao da nastupa za Srbiju, što je ubrzo demantovano, a Pešić čitavu situaciju okarakterisao "nesporazumom".

Za srpsku košarku bi bilo dobro ako su i Grci loše protumačili situaciju.

Podeli:

Komentari 12

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Imperativ pobede

Evroliga ulazi u finalnu fazu regularnog dela sezone, a Crvena zvezda ne briljira već neko vreme. Utakmica protiv Olimpje Milano (četvrtak, 19.00) je idealan trenutak da se stvari vrate na svoje.

Luka Nikolić

10:57

3 d

Android

Još uvek je najpopularniji

Novi podaci analitičke kompanije Counterpoint Research za četvrto tromesečje 2024. godine potvrđuje dominaciju Androida kao najkorišćenijeg OS-a na pametnim telefonima.

Bug

15:30

2 h

Novo Sport Video Menu