Košarkaši Denvera upisali su prvu pobedu u predsezoni.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Nagetsi su kao gosti bili bolji od Minesote, slavili su posle četiri poraza sa 132:126.

Tako su se Nagetsi makar simbolično revanširali ekipi koja ih je zaustavila u plej-ofu protekle sezone.

Nikola Jokić je protekle noći imao sasvim neobičnu ulogu, srpski centar kao da nije bio zainteresovan za šuteve i poene, prvenstveno je razigravao saigrače od kojih su neki zaista imali blistavo veče.

Jokić je za nešto više od 28 minuta postigao četiri poena uz po sedam skokova i asistencija te tri ukradene lopte.

Jokić, koji nije postigao niti jedan poen u prvom poluvremenu, na kraju je imao 2/5 iz igre, za tri poena uopšte nije ni pokušavao da šutira, a promašio je oba slobodna bacanja.

Igrač utakmice bio je Džulijan Stroter koji je susret završio sa 33 poena uz tri skoka i dve asistencije.

Džamal Marej je postigao 25 poena, Majkl Porter Džunio 16, dok su po 13 postigli Rsel Vestbruk i novajlija Dario Šarić.

On je imao 4/5 iz igre, 1/1 za tri poena i 4/4 sa linije penala za nešto više od 15 minuta u igri.

U redovima Minesote, najbolji je bio Luka Garza sa 29 poena, 17 je postigao Daisen Niks, a 15 Rob Dilingem.