Defanziva je u četvrtoj četvrtini u potpunosti stala, Erdžan Osmani i Rodrig Bubo preuzeli su stvar u svoje ruke i delovalo je da Partizan uopšte nema rešenja za njihov šut.
Ono što je zanimljivo jeste jedan statistički podatak – samo tri slobodna bacanja je šutnuo Efes za ceo meč što znači da izabranici Željka Obradovića na svom delu parketa nisu dobro odradili posao.
Male faulove u poslednjoj deonici su ponovo crno-beli prekasno počeli da koriste, maltene pred sam kraj kad i nije bilo realno da sa onakvim minijaturama Osmanija i Buboa dođe do prevage na stranu gostiju.
Ipak, može se reći da je Partizan ovu utakmicu izgubio u prvoj sekundi poslednjeg kvartala kada je Sterling Braun načinio faul u napadu nad Šejnom Larkinom i tako prepustio rivalu priliku da uhvati ritam. U tom momentu su gosti imali +3 – 58:61.
Dejvisova nemoć, Bongino nepostojanje i dominacija Tajrika u reketu
🟡 Brendon Dejvis – Američki centar radio je solidan posao kada su skokovi u pitanju, pogotovo defanzivni. Što se tiče napada – pogodio je jednu trojku, ali je činjenica da nije mogao da ispuni defanzivne zadatke igrajući na poziciji četiri. Često je ispadao, prosto nije mogao da isprati evidentno brže i "sposobnije" Efesove igrače.
🟡🔴 Isak Bonga – Bleda partija nemačkog reprezentativca, pogotovo kad se pogleda statistika. Za nešto malo više od 29 minuta jeste imao indeks korisnosti 7, ali kao da je falila ona njegova sigurnost sa početka sezone kada su crno-beli mogli da se oslone na njega u prelomnim momentima.
🟢 Tajrik Džons – Fenomenalna partija Partizanovog centra – završio je meč sa čak 23 poena i indeksom od 26. Imao je samo jedan promašaj iz igre i jedan sa linije penala. Maksimalno su ga iskoristili saigrači, odnosno njegovu dominaciju u reketu. Sigurno da su njegove tri lične greške koje je zaradio već za dve i po četvrtine zadale Žocu glavobolju – ispostavilo se da nema razloga za brigu. Odličan je bio.
Dvejnova "kočnica", Nakićev povratak i nova ne-MVP partija Karlika
🟡🟢 Dvejn Vašington – Još jedna konstanta partija. Dobri prodori su mu donosili poene, pogodio je i jednu trojku, ali je u četvrtoj četvrtini stao. Ponovo je falilo da preuzme odgovornost i da njegove minijature možda i reše ovaj meč.
🟡 Mario Nakić – Niko nije mnogo očekivao od mladog Nakića, pogotovo zbog činjenice što ga dugo nije bilo na parketu zbog povrede. Dobra stvar je da se vratio, imao je nekoliko vrlo dobrih defanzivnih reakcija za tih šest minuta koliko je proveo u igri. Takođe, pravio je dobar izbor faulova – kada su mis-mečevi bili preveliki.
🟡🔴 Karlik Džons – Stigao je umor južnosudanskog plejmejkera, što je donekle i očekivano. I na ovom meču je imao najveću minutađžu, mnogo se očekuje od njega, a u petak uveče on nije zablistao prepoznatljivim sjajem. Uzimao je i forsirao šuteve onda kada to možda i nije bilo potrebno, nije pravio faulove kada je bilo potrebno, često su bekovi Efesa preko njega pronalazili saigrače na otvorenim pozicijama za šut i to se završavalo poenima rivala.
Eksplozija "Pokua", Braunova konstanta i nepostojanje Majka
🟢 Aleksej Pokuševski – Ovakav Poku je potreban Partizanu! Samo četiri poena je postigao srpski košarkaš, a meč je završio sa indeksom korisnosti od 13, što dovoljno govori o tome kakvu ulogu je imao na terenu. Ono što fascinira jeste brojo blokada – čak šest je postigao Aleksej i uz to je, bukvalno, odrađivao Karlikov posao i slao loptu saigračima gde god da je stigao. Ostaje žal samo što se više nije izvlačio na šut i koristio otvorene pozicije u kojima se nekoliko puta našao. Sve u svemu, fenomenalan je bio.
🟢🟡 Sterling Braun – Partizan kao da ne može bez njega. Još jedan meč u kojem je Braun imao ogromnu minutažu, više od 32 minuta je bio na parketu. Samo dva promašaja iz igre, i to sa linije 6.75 – šutirao je 3/5. I u defanzivi je bio na visini zadatka, a ostaje žal što je baš on napravio onaj faul u napadu nad Larkinom na samom početku poslednjeg kvartala kada je Partizan imao loptu na 58:61. To je možda bio sekund koji je skupo koštao crno-bele.
🔴 Ajzea Majk – Za osam i po minuta koliko je proveo na aprketu ništa nije pokazao. Nije napravio nikakvu razliku, nije bio zadovoljan ni Obradović njegovim učinkom u defanzivi, te je pao u senku odličnog Pokuševskog koji je uspeo da "zatvori rupe".
Obradović dodatno "skratio" rotaciju
Balša Koprivica – Nije ulazio u igru.
Arijan Lakić – Nije ulazio u igru.
Mitar Bošnjaković – Nije ulazio u igru.
🔴 Željko Obradović – Osim Marinkovića, Lundberga i Nilikine, popularni Žoc je neigranjem ni Koprivice, Lakića i Bošnjakovića ostao na samo sedam igrača. Ne može se reći da Partizan nije imao igru u petak uveče, ali je evidentno da se neke stvari ponavljaju – ponovo crno-beli nisu pravili faulove do samog kraja, a postavlja se pitanje i zašto isksuni srpski strateg nije tražio tajm-aut onda kada su se njegovi puleni mučili i u napadu i u odbrani, makar da se razbije ritam kome se Efes maksimalno prilagodio i na kraju i odneo pobedu. Minut odmora na 85:77 se čini da je došao prekasno.
Posle 17 kola, na polovini regularnog dela sezone Partizan je na skoru od sedam trijumfa i 10 poraza. U ovoj nedelji duplog kola su crno-beli oba puta neslavno završili.
Skor dele sa Baskonijom što im je dovoljno za 14. i 15. mesto na tabeli u eltinom takmičenju.
U narednom kolu će "parni valjak" dočekati Fenerbahče, ali ga pre toga čeka novi večiti derbi – ovoga puta u ABA ligi gde ga je u prethodnom kolu porazila Budućnost.
Čak četiri tima sa prostora nekadašnje zajedničke države prošla su u nokaut fazu takmičenja Lige konferencije što je ove sezone bio nedokučiv domet domet za hrvatske klubove.
Košarkaši Partizana poraženi su od Asvela u beogradskoj Areni rezultatom 82:79 u 16. kolu Evrolige, upisali prvi poraz posle pet vezanih pobeda, a gosti prvu pobedu na strani ove sezone.
Stvarao je Partizan letos tim za velika dela, uvodni mečevi u sezoni pokazali su da će odbrana, želja i energija biti karte na koje će crno-beli igrati, a duel sa šampionom Evrope pokazao je najbolju verziju ekipe Željka Obradovića.
Zvezda je uspela da savlada oscilacije i dođe do pobede, iako se u jednom momentu smešio Efes scenario. Bilo je dosta vremena da se prebrodi kriza u napadu.
Proizvodnja automobila u Velikoj Britaniji je na najnižem nivou za poslednje 44 godine, objavilo je danas Društvo proizvođača i trgovaca motornim vozilima (SMMT).
Dacia Duster je ušao u istoriju tako što je bio prvi automobil koji je dvaput pobedio na nagradama za 4x4 godine, koje dodeljuje britanski list "Overlander 4x4".
Većina proizvođača koji su popularni na ovim prostorima, ima u svojoj ponudi bar jedan model gradskog automobila. Ovog puta, tema teksta je jedan takav "Francuz" - Citroen C3.
Komentari 20
Pogledaj komentare Pošalji komentar