Košarka 4

20.10.2024.

14:17

Real se "naoštrio" pred Zvezdu – ubedljiva pobeda kao uvertira za Evroligu VIDEO

Košarkaši Real Madrida su deklasirali Đironu sa 95:67 na domaćem terenu, u četvrtom kolu španske ACB lige.

Profimedia

Izabranici Čusa Matea su uspeli da upišu drugi trijumf u šampionatu i trenutno su na skoru 2-2, a isti broj pobeda i poraza imaju i u Evroligi.

Madriđani su kontrolisali utakmicu od samog starta i u nijednom trenutku do kraja meča nisu ispuštali vođstvo.

Čak trojica igrača su upisala po 14 poena, a to su Edi Tavares (5sk), Fakundo Kampaco (1sk, 5as) i Mario Hezonja (5sk, 2as).

Dvocifren je bio i Ksavijer Rejtan-Mejs sa 13 poena, dok su blizu dvocifrenog učinka sa po devet bili Alberto Abalde, Ugo Gonzales Penja i Serhio Ljulj.

Džanan Musa povredio se u prvoj četvrtini. Pokušao je da nastavi meč, ali je početkom drugog poluvremena otišao u svlačionicu.

Kod Đirone, istakao se Aljami Duram sa 21 poenom, pratio ga je Fernando Giljemo sa 17, a dvocifren je bio i Maksimo Feljerup sa 10 poena.

Real u odličnom raspoloženju dočekuje Crvenu zvezdu u petom kolu Evrolige, a utakmica je na programu u četvrtak od 20 časova i 45 minuta.