Košarka 15

2.8.2024.

22:23

Dominacija Srbije u Parizu – basketaši pokazali kako se igra!

Basket 3x3 reprezentacija Srbije nadigrala je selekciju Poljske rezultatom 21:12 u meču šestog kola Olimpijskih igara u Parizu.

EPA-EFE/FAZRY ISMAIL

Posle poraza od Letonije pre samo dva časa (14:21), naši momci nisu imali pravo na kiks i imali su pritisak pobede.

Nju su i ostvarili u velikom stilu, impresivnom odbranom i raznovrsnim napadom u kom su sva četvorica dali doprinos.

Na "papiru" je ovo biti nešto lakši meč za Srbiju, ali je ostvarena najubedljivija pobeda do sada na Igrama u Parizu.

Srbija je sada na skoru 4-2 i protiv Litvanije će u subotu igrati za drugo mesto i direktan plasman u polufinale.

Poljaci su ranije tokom dana izgubili od Holandije (17:21), sada su na skoru 2-4 i imaju još male šanse da se domognu doigravanja.

Sva dešavanja sa "Konkord" trga u Parizu pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport:

21:12 – kraj!

Apsolutna dominacija Srbije i velika pobeda nad Poljskom, četvrta na Olimpijskim igrama.

Sada su basketaši na skoru 4-2 i protiv Litvanije će igrati za direktan plasman u polufinale.

22:19

16:7 – Stojačić sa penala, pa Vasić pod košem

Sigurna prednost Srbije i smeši se nova pobeda.

Do kraja meča još 4:40, ako pre toga Srbi ne dođu do 21 poena.

22:17

Komična situacija:

22:14

13:7 – Srbija održava visoku razliku

Mnogo bolju odbranu igraju naši reprezenativci, nego ranije tokom dana protiv Letonije.

22:11

Vasić propao kroz stolicu

Vrlo komična situacija srpskog basketaša, koji posle udarca u nos, baš i nema sreće na ovom turniru u Parizu.