UŽIVO Zvezda pod pritiskom – bolja energija Zadra

Košarkaši Crvene zvezde od 20 sati igraju u dvorani "Krešimir Ćosić" igraju meč šestog kola ABA lige protiv Zadra.

Izvor: B92.Sport

ABA/Zadar/Zvonko Kucelin

Biće ovo još jedno komplikovano gostovanje u komplikovanom nizu mečeva na strani za tim Janisa Sferopulosa. Posle Madrida i Zadra, crveno-bele čeka najzeži ispit, duel u Kaunasu sa liderom Evrolige Žalgirisom, potom i spektakl sa prvakom Evrope Panatinaiksoem kod kuće.

Zvezda u oba najvažnija takmičenja ima učinak 3-2.

Meč iz Zadra, iz minuta u minut, možete da pratite uz B92.sport u nastavku.

Uživo

18:52

31:14, 13:27,16:22
  Zadar   C.Zvezda
  60 : 63

21:34

32' Kalinićeva četvrta lična

Potencijalni problem za goste je četvrti faul Nikole Kalinića, ali možda i više od toga odlična partija Gegića koji poentira za prilazak Zadra na 62:63. Zvezda minut i po bez koša u poslednjoj deonici.

21:33

21:27

30' Gedraitis pravi razliku

Trojku pogađa Litvanac u tranziciji, na asistenciju Milera-Mekintajera. Zadrani nisu iskoristili tri uzastopna napada, otuda Zvezda ponovo prebacuej prednost na svoju stranu - 63:60.

To je i konačan rezultat posle 3/4.

21:24

29' Prvi poeni Kenana

Konačno Zvezda dobija nešto i od Kenana, prvi poeni za Amerikanca, i to trojka. Miler-Mekintajer potom pogađa oab penala, za seriju gostiju 5:0. Ramljak na drugoj strani kreira za nove poene domaćih, koji u stopu prate Beograđane.

Uroš Plavšić je, posle Kalinića, drugi igrač sa tri lične.

Zvezda i dalje u malom vođstvu - 60:58.

21:17

27' Zadar ponovo vodi

Gegić svojim 12. poenom dovodi svoj tim na samo poen zaostatka, prethodno je Gedraitis završio akciju posle kontre.

Tvrda partija, mnogo grešaka obostrano. Ramljak je precizan, Zadrani ponovo preuzimaju vođstvo (56:55). Sferopulso zove svoje irgače na predah.

21:12

25' Sporan koš Zadra

Dugo se proveravao poen centra domaćih Vala, stigao je sa istekom napada, pa su Javor i njegovi asistenti gledali usporen snimak te situacije nekoliko minuta. Na kraju, koš ne važi.

21:06

23' Serija na seriju

Na Zvezdinu seriju 8:0 Zadar je odgovorio svojom 5:0. Ramljak i Gegić su poentirali, potom je Gegić ukrao loptu, krenuo na Dobrića, ali je i promašio. Sreća po goste. Zvezda u vođstvu 49:47.

21:02

21' Zvezda vodi!

Trojka Dobrića - njegova četvrta danas (14p). Čovek preokreta reprezentativac Srbije. Zvezda je do ovih poena i pozicije za šut došla posle ofanzivnog skoka.

Još jedna trojka, pogađa je Miler-Mekintajer.

Zvezda vodi 47:44.

20:52

Poluvreme

Zadar ide na predah sa tri poena prednosti, a bilo je i velikih 19 posle samo sedam i po minuta igre! Gosti su ušli u meč kao da je obian trening, domaći su to maksimalno iskoristili, pogađali iz svih pozicija, ubacili četiri trojke iz prvih pet šuteva, a crveno-beli su se trgli tek psole drugog energičnog tajm-auta Janisa Sferopulosa.

Vezane trojke Dobriać bile su najava velikog naleta Beograđana koji su uspeli da istope ubedljivu prednost rivala.