Košarka 51

26.10.2024.

22:23

UŽIVO Zvezdin preokret sezone; Sferopulos čestitao; Kalinić provocirao navijače

Košarkaši Crvene zvezde savladlai su Zadar u 6. kolu ABA lige 84:77 iako su u prvih osam minuta primili čak 30 poena.

Izvor: B92.Sport

ABA/Zadar/Zvonko Kucelin

Bilo je ovo još jedno komplikovano gostovanje u komplikovanom nizu mečeva na strani za tim Janisa Sferopulosa, ali su ga Beograđani nekako pregrmeli, zahvaljujući daleko ozbiljnijem angažmanu od sredine drueg deonice pa sve do samog kraja.

Domaći su u jednom trenutku vodili 30:11.

Tada je i krenuo nalet Zvezde, tvrđa odbrana, bolja rešenaj u napadu i pobeda, četvrta u ABA ligi u šest utakmica.

Crveno-beli sada imaju pred sobom dva ozbiljan evroligaška izazova - Žalgiris u gostima i PAO kod kuće.

Meč iz Zadra, iz minuta u minut, možete da pratite uz B92.sport u nastavku.

Sferopulos: "Čestitke igračima"

"Kao što se videli nismo dobro krenuli, nismo igrali odbranu i napad. Bili smo iznenađeni, nismo bili spremni. Posle toga smo se popravili. Bilo je dobro da smo u drugoj četvrtini dozvolili malo poena. Malo po malo smo uspeli da donosimo dobre odluke i dobijemo utakmicu. Nija laka pobeda, ali čestitam igračima zbog toga što smo krenuli da igramo košarku. Moramo utakmice počinjati sa više koncentracije od samog starta. Čestitke Zadru, želim im sreću, imaju dobre igrače i dobar tim".

22:12

Statistički lideri ekipa

Miler-Mekintajer i Ognjen Dobrić su bili najefikasniji kod pobednika sa po 16 poena, Plavšić je dodao 13 (4/4 za dva), dok je Kalinić imao deset poena na svom kontu.

Kod Zadra, Marko Ramljak sa 19 poena i Amar Gegić sa 18 bili su daleko najbolji.

22:04

Statistika meča
Sofascore

22:01

Provokacije Kalinića za navijače Zadra

Nepsoredno po završeku meča Nikola Kalinić je gestukilirao ka navijačima Zadra, stavio je ruku na uši, što je iziritiralo Zadrane pa su košarkaša Zvezde salvom zvižduka i uvreda ispratili sa terena.

22:00

Kraj - pobeda Zvezde

Teška, ali zaslužena pobeda ekipe Janisa Sferopuosa, na krilima velikog preokreta i sjajnih rola Dobrića, Teodosića, Mitrovića, Kalinića i možda pre svih Kodija Milera Mekintajaera.

Nakon neprijatnih 30:11 u 8. minutu za domaće, Zvezda slavi na kraju 84:77.

21:52

40' Teo i Dobrić, za pečat na trijumf

Dvojcia igrača koja su pokrenula Zvezdu kada je bila u debelom zaostatku donose maksimalnih sedam razlike, sva je prilika, nedostižnih za Zadar. Sjajna asistencija Teodosića za Dorbića, nejgovo sjajno ubacivanje po čeonij liniji i laki poeni.

Gosti vode 81:74 na manje minut do kraja.

21:51

Atrakcija Plavšića

21:47

38' Miler-Mekintajer "lomi" Zadar

Ako Zvezda slavi, a na dobrom je putu, Miler-Mekintajer će biti jedan od najzaslužniji z takav ishod. Ponovo je bio mirne ruke sa poludistance, vraća Zvezdi maksimalnih pet poena prednosti na dva i po minuta pre kraja (79:74).