Fudbal 7

20.10.2024.

9:05

Mesi nastavlja da piše istoriju – novi het-trik za 11 minuta VIDEO

Fudbaleri Inter Majamija su potvrdili prvo mesto na tabeli Istočne konferencije MLS lige, pošto su savladali Nju Ingland Revolušn (6:2) u poslednjem kolu takmičenja pred plej-of. Utakmicu je obeležila maestralna partija Lionela Mesija.

EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Argentinac je ušao u 58. minutu i od 78. do 89. minuta uspeo da postigne het-trik. To mu je drugi u poslednjih pet dana, pošto je nedavno postigao i za nacionalni tim u pobedi nad Bolivijom.

Nju Ingland je vodio sa 2:0 na meču, pošto je u drugom minutu pogodio Luka Langoni, a potom Dilan Borero.

Ipak, u završnici prvog poluvremena dva pogotka je upisao Luis Suares i dako doveo svoj tim do izjednačenja – 2:2.

Inter je poveo pogotkom Bendžamina Kremačija, a onda je Mesi het-trikom stavio tačku na meč.

Mesi je ove sezone predvodio Inter Majami do rekordnog broja poena za klub – 74. Pored toga je upisao 20 golova i 10 asistencija ove sezone u 19 odigranih mečeva.

Inter Majami preskače prvu rundu plej-ofa kao prvoplasirana ekipa, a u osmini finala će se sastati sa boljim iz duela Atlante i Montreala.